Dnes vyšlo 15 článků

Měsíc: Prosinec 2019

Snímek obrazovky 2019-12-31 v 12.00.25

Bezobalová zubní pasta z Kanady

Ústní hygiena je nedílnou součástí každodenní rutiny. Vzhledem k životnímu prostředí, je ale čistění zubů pro přírodu velmi zatěžující. Není to kvůli samotnému čistění, ale kvůli odpadu, který při něm produkujeme. Jedná se o kartáček a zubní pastu. Alternativy, které nahrazují klasický plastový zubní kartáček již existují a jsou běžně kupovány. Avšak něco jiného je to v případě zubní pasty. Tuba, ve které je zubní pasta obsažena se velmi špatně recykluje. S klasickou zubní pastou však může být brzy konec. Může být nahrazena malými čistícími kuličkami.

5daa01e1cc4a0a2f49018448

Youtuber Ryan Kaji: v osmi letech vydělal 26 milionů dolarů

Konec roku už je téměř tady. A s koncem roku se blíží také zúčtování a žebříčky, které uplynulý rok hodnotí. My pro vás máme žebříček těch nejbohatších youtuberů, resp. Těch, kteří vydělali za rok 2019 nejvíce peněz.

pozice

Tisková zpráva: Včasné doručení balíku třeba i na Štědrý den. Díky Liftagu to už není problém

Prosinec je každý rok pro obchodníky nejvýdělečnějším měsícem. Stále víc Čechů nakupuje své vánoční dárky na internetu, s čímž se pojí taky zvýšená poptávka po kurýrech. Těch je ale před Vánoci tradičně nedostatek a kvůli tomu spoustě lidí hrozí, že dárky pro své blízké nedostanou včas. Dvě pětiny mužů a čtvrtina žen v Česku navíc nechává nákupy na poslední chvíli. Pokud nakupují pár dní před Vánoci, dozvídají se od přepravních společností, že už nemají šanci dostat své dárky do Štědrého dne. Na této situaci přitom tratí nejen zákazníci, ale i e-shopy, kterým absence dostatečné kapacity přepravních společností blokuje byznys. Řešením je nový systém sdílené logistiky od Liftaga.

thumb

Tisková zpráva: Aplikace na záchranu jídla Nesnězeno.cz se rozšiřuje díky vítězství v soutěži E.ON Energy Globe

Zakladatelé Nesnězeno.cz získali se svým projektem absolutní vítězství v ekologické soutěži E.ON Energy Globe, díky čemuž se dostali do širšího povědomí nejen u nás, ale i v zahraničí. Získanou pozornost plánují co nejlépe využít k novým příležitostem. Brzy se tak aplikace na záchranu neprodaného jídla z restaurací rozšíří do dalších českých měst i za hranice republiky.

pozice

Tisková zpráva: Liftago si pláclo s e-shopem Alkohol.cz, prvním testem spolupráce budou Vánoce a Nový rok

Přepravní společnost Liftago, která v říjnu představila svůj koncept sdílené logistiky ve městech, navázala spolupráci s dalším partnerem – e-shopem Alkohol.cz. Prodejce vín a destilátů využije sdíleného logistického systému Liftaga pro rychlejší a efektivnější doručení objednávek zákazníkům. Prvním velkým testem budou pro oba partnery Vánoce a oslavy na Nový rok, kdy bývá zájem o alkoholické nápoje nejsilnější. Řidičů Liftaga pro doručování zásilek už využívá například Alza.

clanek

Zážitky už dávnou nejsou dárky na poslední chvíli

Každý z nás to určitě někdy zažil. S hrůzou se probudíte na Štědrý den a zjistíte, že jste zapomněli koupit dárek tchýni. Máte tak dvě možnosti, zajet na čerpací stanici nebo sednout k počítači a zakoupit dárkový poukaz třeba na masáž. Pokud zvolíte druhou možnost, uděláte ji ještě radost, že myslíte na její zdraví a pohodu. Darování zážitku už ale není jen záležitost nákupů na poslední chvíli. Naopak se zážitkové dárky v poslední době těší velké oblibě a čím dál více lidí upřednostňuje zážitky před hmotnými dárky.

MallPay_Appka_sm

Tisková zpráva: Bezrealitky s MALL Pay zavádí možnost odložené platby, umožní aktivovat služby ihned i bez platební karty

Největší český portál pro prodej a pronájem nemovitostí svépomocí Bezrealitky.cz zahajuje spolupráci s fintechem MALL Pay, jehož platební metodu nově integruje. Umožní tak zákazníkům zaplatit za zvolené služby až po 14 dnech od jejich využití. K aktivaci služeb navíc nebude potřeba platební karta. Portál tak vychází vstříc především opatrným uživatelům, kteří nejsou zvyklí platit kartou online nebo ji vůbec nevlastní, zároveň přináší další metodu pro okamžitou aktivaci placených služeb.

5d36cc27100a243e6d77ab07

Tisková zpráva: Uber zavádí na trzích EU kontrolu totožnosti v reálném čase

Uber neustále podniká kroky k ochraně integrity platformy a klíčem k jejímu zabezpečení je nutnost zajistit, aby řidiči a kurýři na platformě byli opravdu těmi osobami, kterými tvrdí, že jsou. Začátkem tohoto roku se spustila funkce Check Your Ride, která lidem připomněla, že si mají zkontrolovat, zda se osoba řidiče shoduje s osobou na fotografii v aplikaci. Tato funkce přispívá ke zvýšení ostražitosti cestujících a k oznamování jakýchkoli pochybností a pomáhá prošetřovat nahlášené neshody ve fotografiích.

Kufli.hu_2

Tisková zpráva: Rohlík startuje v Maďarsku! Kifli.hu nabídne kvalitní potraviny a nejrychlejší doručení nákupů v Budapešti

Po několika měsících příprav vstupuje Rohlik.cz na maďarský trh. E-shop s názvem Kifli.hu se oficiálně spustil 18. prosince a doručovat čerstvé potraviny bude obyvatelům Budapeště a přilehlého okolí. Největší domácí online supermarket tak poprvé začne působit v zahraničí. „Je to jedna z nejvýznamnějších událostí od založení Rohlíku. Věříme si a chceme se v Budapešti už v příštím roce stát jedničkou v doručování potravin. Máme totiž unikátní technologii, která je od začátku do konce tím hlavním byznysem,“ vyhlásil Tomáš Čupr, zakladatel Rohlik.cz. Český e-shop bude v Maďarsku rozvážet nákupy do tří hodin od objednání a minimální objednávka činí 5000 HUF.

Snímek obrazovky 2019-12-18 v 14.52.32

3D tisk jako nový začátek pro sociálně slabé

Jsou moderní technologie prospěšné? Na první pohled to vypadá, že jsou moderní výdobytky vyrobené pro fascinaci veřejnosti nebo jen záležitostí pro extrémně bohaté lidi. Nicméně někdy se najdou světlé momenty, kdy je moderní technologie nápomocná i pro sociálně znevýhodněné občany. Například v Mexiku využili 3D tisk k výstavbě čtvrti pro 50 sociálně slabých rodin.

Snímek obrazovky 2019-12-18 v 14.41.27

Brazilci se bouří proti Netflixu: Ježíš je vyobrazen jako homosexuál

Brazilci zuří. A proč? Brazilský Netflix totiž uvedl nový pořad, který vyobrazuje Ježíše jako homosexuála. Asi těžko se občané Brazílie smíří s tím, že socha Ježíše nad jejich městem může být takto zesměšněna. Naštvaní Brazilci tak podepsali petici, která čítá na dva miliony podpisů, aby se nový pořad Netflixu stáhl.

Snímek obrazovky 2019-12-18 v 14.46.40

Dovolená jako ve vesmíru? V Mohavské poušti budete moci vyzkoušet osidlování Marsu

Změna klimatu je nepřehlédnutelnou skutečností. Otázkou je, jak na ni bude lidstvo reagovat a jak dlouho bude odolávat. Takovou pokusnou laboratoř vybudovala společnost Interstellar Lab. V poušti Mojave simuluje život na Marsu jako ze samotného filmu Intestellar.

191210162822-02-company10-million-bonuses-exlarge-169

Vánoční prémie ve výši milionu korun. Americká realitka si zahrála na štědrého Ježíška

Vánoční večírek. Tahle akce se objevuje v diářích každého z nás. Vánoční večírek s přáteli, firemní vánoční večírek apod. Na vánočním večírku se také uzavírá rok a zejména na těch pracovních se očekává nějaká pochvala od zaměstnavatele. Když nedorazí pochvala v finanční podobě na účet, jsme celkem zklamaní. Motivace do práce je hned o kus menší. Nicméně zaměstnanci jedné realitní společnosti v Americe, také neobdrželi finanční odměnu na účtě, ale zklamaní rozhodně nebyli. Jejich vedení je totiž ohodnotilo jiným způsobem a možná tím nejlepším, co jde.

HEADER_SEDACKA_0_0_0

Tisková zpráva: Devadesát sedm procent uživatelů spoléhá při nákupu na uživatelské recenze. Nová aplikace jejich vyhledávání výrazně zjednoduší

Reputace produktů, které si spotřebitel chystá zakoupit, se do značné míry odvíjí od online recenzí. Podle portálu Powerreviews.com se na recenze spoléhá až devadesát sedm procent zákazníků a osmdesát pět procent nakupujících nejdříve vyhledá negativní recenze, než potvrdí svou objednávku. S výběrem produktů nově pomáhá aplikace „Opinio – hodnocení produktů“, která analyzuje tisíce příspěvků z internetového prostředí a usnadňuje tak uživateli výběr zboží.

Snímek obrazovky 2019-12-12 v 14.01.01

Kompostování lidských ostatků od 1. května 2020

Smrt je nezbytnou součástí lidského života. Smrt je spojena s rituálem rozloučení se se zesnulým a uzavřít tak jeho kapitolu života. Pro pozůstalé je obřad pohřbu důležitý v tom, aby se se smrtí smířil a mohl žít spokojeně dál. Jenže spočítejte si, kolik pohřbů se denně odehrává. Každý člověk na planetě jednou zemře a musí se někde pochovat. Možná vás ani nenapadlo, jak velkou ekologickou stopu pohřby zanechají. Tradiční pohřbívání v rakvích ničí půdu a kremace lidských ostatků je ničivější, než jízda autem.

jbj-kitchen1

Jon Bon Jovi otevřel restauraci, kde se chudí najedí zadarmo

Podpora lidí v nouzi se neustále rozrůstá. Slavné osobnosti zakládají své fondy a organizace s cílem pomoci znevýhodněným lidem. Pomáhají nejen svými penězi, ale také vlivem. Známé jméno má dveře otevřené k různým skutkům, které jsou pro obyčejné lidi nemožné. Tenhle článek nebude o žádné nadaci, ale o praktické pomoci zpěváka Jona Bon Jovi.

Snímek obrazovky 2019-12-12 v 13.48.02

Air New Zealand podává kávu v jedlých kelímcích s vanilkové sušenky

Jednorázové kelímky jsou tématem samy pro sebe. Kavárenské řetězce se snaží jejich používání eliminovat na druhé straně zefektňuje jejich design, aby byl pro zákazníky atraktivnější. Kelímky jsou problémem jak při samotné výrobě, tak při vhození mezi odpadky a pak při samotném zpracování odpadu. Nastává otázka, zda se ona jedna káva, kterou si dáte, vyrovná nákladům na zpracování kelímku a ekologickým stopám. Jednorázové kelímky trápí i aerolinky. Letecká společnost Air New Zealand se rozhodla problém vyřešit. Místo jednorázových kelímků podává nápoje v jedlých kelímcích.

Nahoru