Měsíc: November 2019

Neskutečně krásná supermodelka Shudu Gram: opravdu není skutečná, jedná se o technologický výtvor

Instagram. Je to platforma, kde je každý profil dokonalý a každý žije dokonalý život, který také sdílí pro své followers. Někdy jen těžko uvěřit, že by byl něčí život tak senzační, ale každý ho chce také. Napadlo by vás někdy, že to, co vidíte nemusí být skutečné? Dokonalé modelky v dokonalém oblečení s dokonalým životem, mohou být vytvořené a reálně nemusí existovat. Dejte si tedy pozor, koho sledujete a zda se nejedná pouze o imitaci člověka. Ostatně důkazem je supermodelka Shudu Gram.

Infarm: pěstování potravin přímo v supermarketu

Společnost stále více řeší to, jak se stravovat. V minulosti byl velký boom poptávky po potravinách, které nejsou tuzemské. Díky globalizaci chtěli lidé ochutnat světové potraviny u sebe doma. Ale člověk se všeho „přejí“ a nyní můžeme hovořit spíše o opaku. Zájem je nyní o lokální potraviny, které nejsou chemicky upravované a nebo jen minimálně. Alternativní strava je hlavním tématem. Paradoxem je, že stoupá obliba alternativního masa, které je vyvíjeno především laboratorně.

Rohlík Pointy budou k dispozici veřejnosti

Rohlík.cz – největší e-shop s potravinami je znám tím, že si přes něj můžete objednat nákup a doručí ho přímo k vám domů. Nicméně Rohlík.cz přichystal ještě jednu, další novinku a sice Rohlík Point. Dosud byl Rohlík Point dostupný jen pro vybrané firmy a jejich zaměstnance, teď je Rohlík Point zprovozněn i pro veřejnost.

Casina online v Česku a jejich přehled

Jaká online casina v Česku podnikají, kde je hledat a na co si dát v případě českých online casin pozor? To jsou jen některé z otázek, na které se vám pokusíme v tomto článku odpovědět. Loterijní zákona upravující hazard v česku je přísný a definuje jasná pravidla, kdo a za jakých podmínek může provozovat hazardní hry na území České republiky. Kdo provozuje online casino bez licence, tedy nelegálně, provádí nezákonnou činnost.

Výroba diamantů v laboratořích má zelenou

Těžba uhlí, dřeva, nafty… a co těžba kamenů, přesněji diamantů? O těžbu drahých kamenů se veřejné mínění nezajímá, přitom velmi silně zasahuje do přirozeného přírodního prostředí. Diamanty vznikají z nahromaděného a stlačeného uhlíku a do své neobroušené krásy vznikají tisíce let. Jsou skryty hluboko v zemském plášti, tudíž se musí těžit složitým mechanismem, který je náročný pro životní prostředí.

Tik Toková videa v Instagram Stories

Instagram bude svou novu funkcí konkurovat svému menšímu rivalovi – čínské aplikaci Tik Tok. Instagram vyvinul aplikaci Instagram Reels. V této aplikaci může uživatel vytvářet videoklipy,které trvají nejvíce 15 vteřin, stejně jako v aplikaci Tik Tok. Videoklipy jsou doprovázeny hudbou na pozadí. Potom co vytvoříte takové video, můžete ho sdílet na svém instagramovém profilu ve Story.

Tisková zpráva: Skupina V-Sharp oznamuje první akvizici – se startupem Atoto umožní stavět marketplace na míru s logistickým zázemím

Součástí portfolia venture capital skupiny V-Sharp se stává startup Atoto, který umožňuje stavět e-commerce platformy na míru a nabízí white-label marketplace řešení. Díky této akvizici v řádu vyšších milionů Kč nabízí V-Sharp nově vznikajícím projektům komplexní řešení pro úspěšné obchodování online, které je tvořeno agilní marketplace platformou včetně integrovaných služeb městské logistiky.

Francouzský venkov na Praze 6: cena superluxusních vil bude přes miliardu

Už tahle je známé, že bydlení v Praze je nejdražším v České republice. Cena obyčejní garsonky se rovná domu v malém městě. Proto se většina lidí uchyluje k možnosti pronájmu, také z důvodu, že nejsou rodilí Pražané, ale přistěhovali se. Nicméně jsou mezi námi tací, kteří si mohou dovolit výstavbu superluxusní vily přímo v Praze.

Burger King nabízí Rebel Whopper s alternativním masem

Alternativní strava, ekologické strava, chemicky neupravovaná strava, náhražky masa… všechno tohle má v dnešní době zelenou. Stále více se rozšiřuje vegetariánství a veganství. Nicméně lidské tělo potřebuje výživu v podobě bílkovin. Bílkoviny jsou získávat z jiných zdrojů, než je maso. A právě masové alternativy, které se mohou téměř rovnat s výživovými hodnotami skutečného masa, se stále množí.

Disney Plus: od 1.11. nováček ve streamovacích platformách

Čekání skončilo a Disney Plus je konečně tady. Disney, filmové studio spustilo streamovací službu. A i když byl jeho první den fungování s chybami, aktuálně je vše v pořádku. Disney Plus se může pochlubit svým unikátním obsahem Star Wars, Marvel a Disney.

Tisková zpráva: Vyhledávač módy GLAMI spouští sekci Průvodce materiály

Jak porozumět složení materiálu při nákupu oblečení? Pro zjednodušení orientace ve světě módního průmyslu nově spouští vyhledávač módy GLAMI edukační sekci PRŮVODCE MATERIÁLY, která nabízí informace o vlastnostech nejpouživatelnějších materiálů a složení textilních látek a oblečení, které si kupujeme. Průvodce je určený těm, kteří se chtějí dozvědět, z čeho je jejich oblečení vyrobeno, jaké má vlastnosti a kvalitu nebo jaký je ekologický dopad při jeho výrobě. Díky tomu si může každý uživatel na GLAMI mnohem lépe rozmyslet, zda chce daný kousek opravdu zařadit do své skříně.

Bagetérie Boulevard zařazuje do provozu samoobslužné kiosky

Jistě jste si všimli inovací v rychlém občerstvení. Už nemusíte stát frontu, abyste si objednali a zaplatili, ale můžete se sami obsloužit u samoobslužných kas. Tato možnost nebyla v bagetériích Boulevard, nicméně řetězec reaguje na změnu a samoobslužné kiosky zařadí do svých prodejen.

Ve vietnamské Sapě vznikla obchodní platforma Nulisec, která plánuje působit po celé Evropě

Vietnamská tržnice Sapa, která je proslulá svou velikostí a vlivem, se setkává s novou inovací. V jejím prostředí vznikla platforma pro online prodej a zprostředkování kontaktu k obchodu. Tři Češi, kteří v prostředí Sapy vyrůstali, vytvořili platformu s názvem Nulisec.

Nahoru