Měsíc: Září 2019

pacalin_190928_3690_0013.0

Zkoušky SpaceX v Boca Chica

V sobotu večer vystoupil generální ředitel SpaceX Elon Musk v Boca Chica v Texasu a rozpovídal se o vývoji rakety další generace své společnosti s názvem Starship. Hvězdná loď má vynést stovky cestujících do kosmických destinací, jako je Měsíc a Mars. Musk, obklopený obrovským prototypem originální vlajkové lodi SpaceX, slíbil, že Starship může letět na orbitu již za šest měsíců a vynést své první cestující již během příštího roku.

lottery-3846567_1920

Sázení u zahraničních sázkových kanceláří – jak na to?

V České republice se sázení jakéhokoliv typu rozmohlo natolik, že můžeme hovořit o vzniku nového typu sportu. Vidina snadného zisku znásobením vsazené částky je lákavá. Nehledě na to, že si můžete svobodně zvolit na co vsadíte, pak už chybí jen kousek štěstí. Sázení s sebou nese i adrenalinový zážitek, při jehož konci můžete buďto získat nebo ztratit – nic mezi tím není. Sázení se dříve výlučně odehrávalo přímo v místě sázkové kanceláře. Nyní s postupem moderních technologií můžete sázet prakticky odkudkoliv. Mobilní aplikace vám umožní mnohem snadnější sázení a kvalitnější prožitek.

Snímek obrazovky 2019-09-26 v 20.05.56

Tisková zpráva: Skupina EAG, vlastník autotržiště Carvago, investovala do hlavních dodavatelů software pro řízení dealerských sítí

Do skupiny EAG, která stojí za úspěšně rostoucím startupem Carvago, míří další dvě zajímavé akvizice. Prostřednictvím investice od polovičního vlastníka, skupiny Portiva, se podařilo získat do portfolia dvě hlavní softwarové platformy pro dealery a autobazary TEAS a Autosoft. Obě akvizice sledují dlouhodobou strategii skupiny, v rámci které chce EAG nabízet komplexní služby pro prodejce nových a ojetých aut a návazných služeb. Cílem skupiny je především rozšířit zdroje nákupu vozidel a poskytnout partnerům lepší nástroje pro řízení jejich společností.

Borisov2

Tisková zpráva: Český Bauer Technics staví zemědělské farmy za miliardy na klíč

Poptávku po budování velkochovů zvyšuje probíhající epidemie prasečího moru v Asii spojená s masovým vybíjením zvířat a nutností hledání alternativních producentů mimo zasažený region. Bauer je dlouhodobě aktivní především v Bělorusku, kde dokončil nebo se právě chystá realizovat projekty v celkové hodnotě téměř 3 miliardy korun. Jihočeskou inženýrsko-strojírenskou firmu od roku 2016 vlastní investiční skupina RSBC Roberta Schönfelda.

Muchna_Vaclav_CEO_Y Soft

Tisková zpráva: Společnost Y Soft zaznamenala ve fiskálním roce 2019 rekordní hospodářský výsledek!

Společnost Y Soft® Corporation dnes zveřejnila vybrané finanční výsledky za fiskální rok 2019. Dolarový objem tržeb vzrostl o 13 % (resp. 16 % v české měně) na rekordních 47 milionů dolarů a překonal hranici miliardy korun! Vlajkový produkt firmy nástroj YSoft SafeQ® nyní používá na celém světě přes 20 000 zákazníků, což představuje meziroční nárůst o 20 %.

robots

Bývalá technička Google varuje: robotické zbraně s umělou inteligencí se mohou vymknout kontrole

Bývalý technik společnosti Google, který rezignoval na autonomní program Drone společnosti Project Maven, varoval, že lidstvo musí zavést mezinárodní zákony zakazující zabijáckým robotům bojovat dříve, než způsobí „hromadná zvěrstva“. Laura Nolan uvedla, že plně autonomní zbraně mohou mít za následek masová zvěrstva bez správného dohledu. Projekt Maven byl smlouvou společnosti Google s ministerstvem obrany USA o posílení robotů pomocí umělé inteligence.

Protect-1100i-black-fog-cannon

Klasický alarm nahradí hustá mlha

Vynikající bezpečnostní systém, který zatím nemá obdoby. Pokud se někdo vloupá k vám do domu nebo chce vykrát obchod, stačí zmáčknout tlačítko a z vybraného místa, kde se mechanismus nainstaluje, se na vetřelce začne linout bíly, hustý dým. Dojde ke zmatení zloděje a nemá šanci ve svém úmyslu pokračovat.

2018_2_The_Frame_Lifestyle_Image_Assets_20.0

The Frame: televizor jako dekorace

A je to tu. Televize je veřejností vnímána spíše jako nepřítel a hodně domácností se jí zbavuje. Do interiéru se často nehodí a je v každé místnosti do očí bijící. Nicméně každá špatná událost se může stát příležitostí. Této špatní bilance televize se ujala firma Samsung. Nové televize od Samsungu vypadají jako umělecké dílo.

the-true-story-behind-the-mysterious-mcdonalds-gold-card-673955074-Vytautas-Kielaitis-1024x683

McDonald’s Bites on Big Data s akvizicí 300 milionů dolarů

Největší akvizicí gigantu rychlého občerstvení za 20 let přináší strojové učení. Společnost McDonald’s oznamuje, že dosáhla dohody o získání Dynamic Yield, startupu se sídlem v Tel Avivu, který maloobchodníkům poskytuje algoritmicky řízenou technologii „logiky rozhodování“. Když přidáte položku do nákupního košíku online, jedná se o technologii, která vás vtáhne do toho, co si koupili i ostatní zákazníci. Dynamický výnos byl údajně nedávno oceněn ve stovkách milionů dolarů; lidé obeznámení s podrobnostmi nabídky společnosti McDonald ji uvedli na více než 300 milionů dolarů. To by z ní udělalo největší nákup společnosti od doby, kdy získala Bostonský trh v roce 1999.

Nahoru