Dnes vyšlo 15 článků

Měsíc: Červenec 2016

4-10

OBRAZEM: Vlakové pohřebiště v Bolívii. Místo, kde se zastavil čas

Fotograf Chris Staring vyfotografoval tajemné vlakové pohřebiště v srdci jižní Bolívie. Svému osudu tu byly ponechány kostry parní lokomotivy a vlakových souprav. Na tomto místě můžete najít více než 100 vlaků, které jsou v různých stádiích rozkladu. Navštivte s námi místo, kde se zastavil čas…

russiago

Rusko vydá vlastní verzi Pokémon GO. Namísto Pokémonů bude Puškin a další osobnosti

V současné době je mobilní hra s rozšířenou realitou Pokémon GO světový fenomén. Společnost Niantic globální zavádění mobilní hry nyní zpomalila, protože řeší problémy se serverem. Nicméně ruská vláda uvažuje o zákazu či silné regulaci této hry, přičemž tamní nadšenci nepřijdou až tak zkrátka. Vláda totiž schválila jinou mobilní hru s rozšířenou realitou, a to Moscow City Hall, kde hráči budou namísto Pokémonů chytat postavy ruské historie. Zní to zábavně? Ve skutečnosti je to nuda.

8-rinspeed-created-a-very-high-tech-concept-car-dubbed-tos-that-comes-with-its-own-personal-drone-and-a-landing-pad-for-it

AUTA BUDOUCNOSTI: Jak vypadají a co nabízí?

Většina automobilek už pracuje na svých modelech vozů budoucnosti. Které z nich mají nejvíce futuristický design? Které z nich jsou nejlépe technologicky vybavené? Podívejte se, jaké koncepty futuristických vozů představily světové automobilky a na jakou jízdu v příštích letech můžeme těšit!

800px-GBT

V tomto městě se nepřipojíte k internetu, ani si nezavoláte

V Západní Virginii se nachází nejtišší městečko zvané Green Bank, které má pouze 143 obyvatel. Nachází se zde jeden z nejmodernějších teleskopů na světě, přičemž i sebemenší rušivý signál z jiného zařízení by mohl narušit výzkum vědců. Obyvatelé, kteří zde žijí, si pochvalují oázu bez technologií.

nipi 01

nipi: Přenosný solární generátor a chytrá chladnička v jednom

Ultramoderní, velice silná chladnička schopná produkovat elektrickou energii. To je nipi. Tvůrci dostali nápad, když byli na delším výletě a potřebovali zchladit nápoje, nabít telefon a zároveň bezpečně schovat osobní věci. Zařízení mělo být nejenže mobilní, ale muselo vypadat dobře. A o tři roky později představili konečnou chladnici se solárním generátorem.

idrone-teal-george-matus-9846

Tento 18letý teenager získal 100 tisíc dolarů, nešel na vysokou školu a založil společnost s drony

Zatímco přátelé teenagera jménem George Matus se připravovali na vysokou školu a těšili se na poslední pomíjivé okamžiky dospívání, osmnáctiletý mladík si po absolvování střední školy udělal výlet do Silicon Valley. Zde přednesl svůj nápad o společnosti s drony špičkovým technologickým investorům.

overbot-cover

Na Slovensku už mají svého Messenger bota

Boti v Messengeru jsou stále relativně novou funkcí, poprvé se o nich začalo mluvit letos na jaře. V současné době jich tam je už přes 11 000, ale žádný český výtvor zatím nehledejte. Zato Slováci už svého bota mají.

mikaela 01

VIRAL: Policistka v bikinách zatkla zloděje a fotka se stala hitem internetu

Švédská policistka Mikaela Kellner, která má jedenáct let praxe, srazila na zem kapsáře a měla při tom zajímavou uniformu – bikiny. Mikaela byla se svými kamarádkami v parku ve Stockholmu, kde se opalovaly.

Manipula

OBRAZEM: Nejúspěšnější reklamy světa zachycují zvířata tak, jak je neznáte!

Úžasná grafika dnešních reklamních obrázků dnes hýbe světem. Dnes dokážeme vytvořit prakticky cokoliv. Mistři v oboru umí upravit fotografii tak, že vyjadřuje přesně to, co je od ní očekáváno a zároveň nad očekávání dobře. Níže uvádíme nejúspěšnější reklamy z celého světa, které vytvářeli profesionálové ze světově uznávaných grafických studií. Užijte si je! :-)

patent 2

Nový patent Applu naznačuje, že budoucí iPhone by mohl mít digitální korunku

V září letošního roku bude představen zbrusu nový model iPhonu. Předpokládá se, že získá číslo 7. Tento článek se nezaměřuje na očekávaný iPhone 7. Internetem se začaly šířit spekulace, že iPhone v příštím roce (možná s číselným označením 8) by mohl mít digitální korunku.

Mercedes-Benz-Urban-eTruck-Front-889x592

Mercedes-Benz představil jako první na světě plně elektrický kamion

Představte si budoucnost, kdy velká nákladní vozidla a kamiony poháněné elektřinou budou tiše klouzat po silnicích. Automobilka Tesla Motors má takovou vizi už řadu let. Nicméně, společnost Mercedes-Benz překvapila a představila světově první elektricky poháněný kamion s názvem Urban eTruck. Je tichý, výkonný a má celkovou přípustnou hmotnost kolem 29 tun.

krok3

Jak nastavit písničku na iPhone jako vyzvánění

Pokud se vám nelíbí nabídka zvuků v iOS a nechcete platit za vyzvánění z iTunes obchodu, můžete si klidně vytvořit vlastní. Je to jednodušší, než si myslíte.

refreshment-438399_1280

Výzva Ice Bucket Challenge pomohla vědcům objevit gen způsobující ALS

Značná část populace se domnívala, že výzva Ice Bucket Challenge je pouze nafouknutá bublina pro zvýraznění celebrit na sociálních sítích. Nicméně výzva, ve které se nechávali lidé polévat ledovou vodou, měla reálnou přidanou hodnotu. Shromáždila dostatek finančních prostředků, díky kterým nastal průlom ve výzkumu onemocnění ALS.

eye-321961_1280

Zrakově postižená žena začala podnikat. Pomáhá jí expertní dobrovolnice

Zrakově postižená Marie Zemanová se rozhodla po dosažení čtyřicátého roku života otevřít vlastní podnik. S profesní cestou paní Marii pomůže průvodkyně, respektive odborná dobrovolnice z dobrovolnického projektu Srdcerváči.

3b88bd317456cbc4a37297471d7be65b_original

Chytré hodinky s vlastním operačním systémem vybraly téměř 580 tisíc dolarů za pár dní

Ačkoliv do konce projektu zbývá ještě 26, interaktivní chytré hodinky vybraly už téměř 580 tisíc dolarů, přestože cíl byl nastaven na 50 tisíc dolarů. Chytré hodinky s vlastním operačním systémem, za kterými stojí čínská společnost Mobvoi, zažívají na crowdfundingovém portálu Kickstarter nevídaný úspěch.

IceHotel2015-13

OBRAZEM: Ledový hotel – místo, kde vám určitě nebude horko!

V malé vesničce Jukkasjärvi ve Švédsku vznikl unikátní hotel, který je vyroben z ledu. Tento ledový hotel je obklopen přírodou a asi 6000 jezery a řekami. Najdete zde několik ledových zvířat, luxusní pokoje, recepci, a zkrátka vše, co k takovému hotelu patří. Je vám horko? Tak teď už víte, kam vyrazit.

dnesnosimcover

DAYBYME: Mix z #dnesnosim #dnesjem #dnescestujem a #dnesobuvam

Dnes nosím snad není třeba představovat. Když mladý Slovák tuto stránku zakládal, ještě si neuvědomoval, jaký drží v rukou potenciál.

komoda

5 prvků z chytré domácnosti budoucnosti

Pojďme se společně zasnít a zapřemýšlet o budoucnosti. Pokud milujete sci-fi, zřejmě vám nemusíme připomínat myšlenku chytré domácnosti. Ona to už není science fiction, spoustu chytrých prvků si dnes běžně můžete pořídit. Ale pořád by to šlo dovést ještě dál.

door-1089560_640

Bezpečnost domácnosti: Jak vybrat systém pro ochranu domácnosti?

Veškeré bezpečnostní systémy pracují na obdobném principu, přičemž jejich společným cílem je zabezpečit vstupní body, jako jsou dveře a okna, a vnitřní prostory, jako jsou umělecká díla, počítače, zbraně, sbírky mincí. Existují různé bezpečnostní prvky s různými funkcemi, které se dají rozmístit po celém objektu.

Nahoru