Měsíc: Únor 2016

photo-01

Společnost ZOOT je 3. nejrychleji rostoucí firmou v České republcie, chce dosáhnout zisku 30 milionů korun

Společnosti ZOOT seo za minulý protočit přibližně půl miliardy korun, jako cíl na příští rok je dosáhnout zisku alespoň 30 milionů korun. Vzhledem k popularitě a oblíbenosti tohoto obchodu se dá očekávat, že se tento požadavek společnost ZOOT splní.

enhanced-15517-1456707589-1

Leonardo DiCaprio konečně získal svého prvního Oscara!

Leonardo DiCaprio se po páté nominace konečně dočkal Oscara! Je tedy jasné, že toto filmové ocenění je to pro Leonarda vítězství v jeho dlouhé kariéře. Toto ocenění získal za hlavní roli lovce Hugha Glasse ve filmu Revenant (Zmrtvýchvstání).

macbook-selfie-stick-moises-john-yuyi-tom-galle-30

OBRAZEM: Selfie tyče pro MacBook poukazují na absurditu doby

Umělci z New Yorku se rozhodli zavtipkovat si a poukázat na absurdity moderní doby týkající se pořizování selfie fotografií. Vytvořili si proto tyč pro MacBook a nafotili se při absurdním pořizování selfie fotografií. Výsledek je dle umělců ještě vtipnější, než fotografování selfie iPadem. Upozorňujeme, že selfie tyč není na prodej.

screen shot 2016-02-09 at 2.14.29 pm

Reklama se mění! Vyhublé blondýnky nahradila plnoštíhlá bruneta

V marketingovém světě nastal obrovský průlom, především v módním průmyslu. Titulní stránku prestižního časopisu Sports Illustrated zdobila plnoštíhlá modelka Ashley Graham v plavkách. Brunetka „krev a mlíko“ prolomila silnou bariéru a přepsala historii.

oscar02

Oscar 2016: Situace, které vám pravděpodobně unikly

V noci spousta filmových nadšenců sledovala 88. předávání filmových cen Oscar. Na červeném koberci se objevila celá řada známých tváří. Přestože jste galavečer bedlivě sledovali dlouhé tři hodiny, pravděpodobně vám následující situace znázorněné v GIFech unikly.

shopping feed canvas

Facebook zpřístupnil formát reklamy Canvas všem uživatelům

Facebook zpřístupnil ryze mobilní formát reklamy všem uživatelům. Řeč je o produktových reklamách Canvas, přičemž uživatelé si mohou prohlížet produkty v plné velikosti ještě před odchodem z platformy na webovou stránku konkrétního prodejce. A pouze jedním klikem se uživatel v případě zájmu přesměruje přímo na stránky prodejce.

bike_washing_machine2

Bike Washing Maschine, rotoped, který po dobu jízdy vypere oblečení

Kombinace rotopedu s různými vymoženostmi není rozhodně žádný unikát. Není to první, ale ani poslední věcička, kterou někdo vymyslel. Existovalo už mnoho rotopedů, které byli kombinované s mnohými zařízeními. Ovšem tyto rotopedy byly většinou pouze výtvory domácích kutilů, kteří nepomysleli na prodej svého výtvoru. Toto ovšem neplatí u studentů z čínské univerzity, kteří chtějí uvést na trh rotoped, který po dobu cvičení i pere.

terrafugia-tf-x-autonomous-flying-car@2x

Létající auta budou na obloze už v roce 2018

Vzestup elektromobilů je docela pomalý, zato vytrvalý. Massachusettská společnost Terrafugia však jde ještě o krok dál než Tesla. Jejich auto bude elektrické, samořídící a ještě bude létat. A prý ho stihnou vyrobit za dva roky.

inflatable-clear-bubble-tent-house-dome-outdoor-2

OBRAZEM: Transparentní stan pro vaše noci pod širákem, ať jste kdekoliv

Transparentní stan z PVC vám umožní zažít noc, jako byste spali pod širým nebem, a přitom budete v teple a pohodlí. Tento čtyřmetrový stan může být pohodlným místem na přespání pro dvě osoby, je samozřejmě nepromokavý a je možné pořídit ho včetně příslušenství za zhruba 2000 dolarů, tedy cca 50 tisíc Kč.

20150308015415-Cable

Multifunkční přívěsek na klíče nahradí powerbanku, kabel i svítilnu

Výdržnost baterie chytrých telefonů je v současné době velice nízká, a proto má spousta uživatelů neustále při ruce powerbanku. Některé mobilní telefony disponují nedostatečnou kapacitou interní paměti, a proto je nezbytné fotografie a videa průběžně přesouvat na externí paměť. S multifunkčním přívěskem na klíče se vám nabízí powerbanka, externí úložiště a další funkce v jednom hardwaru.

nexus2cee_Selection_054

Google Street View: Nahlédněte na světoznámé stadiony

Prostřednictvím služby Google Street View můžete alespoň virtuálně procestovat takřka celý svět. Projdete se ulicemi Londýna a navštívíte nejkrásnější místa New Yorku. Služba podporuje také virtuální realitu a umožňuje přidávat vlastní fotografie. Internetová společnost Google přichází s novou aktualizací, která vás z rušných ulic přenese přímo na některý ze světově proslulých sportovních stadionů.

566035463

Budoucností IT je biopočítač poháněný proteiny

V současné době je kladen důraz na minimalizaci, přičemž oblast informační technologie není výjimkou. Ačkoliv se rozměry veškerých prvků minimalizují, jejich výkon se zvyšuje. Trend se netýká pouze počítačů, notebooků a chytrých telefonů, ale také superpočítačů. Právě u nich je výkon velice důležitý, neboť slouží k vykonávání náročných operací. Aktuálně je velice diskutovaným tématem biopočítač o velikosti knihy, který je poháněný proteiny.

88818335_afd88d8fd_489730a-1024x576

Foodsharing, akce, která se snaží omezit množství potravinového odpadu

Foodsharing je akce, která vznikla v Berlíně asi před 3 lety. V současné době najdeme v Berlíně přes 300 ledniček, které jsou pro obyvatele dostupné po celý den, tedy 24 hodin denně. Takže pokud máte jídlo, které nedokážete spotřebovat, jednoduše ho tam vložíte. Naopak ten, kdo má nedostatek jídla, může si ho přijít zdarma vyzvednout. Cílem této akce je zachránit co nejvíce jídla a omezit potravinový odpad, kterého je jak v Německu, tak i ve světě víc než dost.

https

Endora chce zabezpečit české weby

Potenciálních hackerů mezi námi chodí čím dál více a český hosting Endora je další z těch, kteří se snaží s tím něco dělat. Svou troškou do mlýna přispívají pomocí SSL certifikátů, které jsou dostupné všem zákazníkům využívajícím placené programy.

eeroIII

Eero: WiFi systém, který vás zbaví špatného signálu a výpadků internetu

Výpadky sítě a špatný signál jsou stále prokletím snad každé domácnosti, ve které se používá internet. Tento problém se snažil vyřešit startup ze San Francisca, Eero. Jedná se o WiFi systém, který umožňuje snadné opravy tzv. mrtvých zón.

1434293551_b46901baff_o

Pokémoni dnes oslavují 20. narozeniny

Pikachu, Bulbasaur, Charmanden a další pokémoni se staly hitem dětského světa v devadesátých letech. Podnětem k natočení animovaného televizního seriálu Pokémon byla populární videohra, která spatřila světlo světa přesně před dvaceti lety.

lidl

Obchodní řetězec Lidl bude spouštět vlastní internetový obchod v ČR

Obchodní řetězec Lidl plánuje spuštění internetového obchodu do jednoho roku, přičemž v souvislosti s jeho vývojem by měl v Plzni na Borských polích vyrůst nový distribuční sklad pojímající zboží pro zásobování kamenných prodejen a internetového obchodu. Informaci o plánované online prodejně potvrdila Hospodářským Novinám mluvčí společnosti Zuzana Holá. Podotkla, že e-shop by se měl spustit nejpozději v prvním čtvrtletí roku 2017.

Nahoru