Dnes vyšlo 15 článků

Měsíc: Říjen 2014

2404787666_f57f814a3e_o

Tisková zpráva: Vlastní kancelář či coworking?

Amerika dala vzniknout novým pojmům. Odsud pochází slovíčka startup, freelancer, coworking a mnohé další. S novými mladými a dynamickými firmami se doslova v posledních letech roztrhl pytel. A to nejen v USA, ale i u nás. Dříve tyto tzv. garážové firmy operovaly odkudkoliv to šlo (garáže, sklepy rodičů atd.). Dnešní trend je však jiný, začínají vznikat coworkingová centra i specializované inkubátory zaměřené čistě na startupy, které dokáží nově vznikajícím projektům zajistit odpovídající zázemí za zlomek tržní ceny (anebo jsou prostory zcela zdarma výměnou). Poptávka po těchto typech prostor neúprosně roste (zejména v Praze a v Brně, což jsou dvě hlavní startupové líhně v České republice). A na tento nový druh „podnikání“ zareagovaly i mnohé realitní kanceláře a developeři.

gita-matrace

INZERCE: Kde sehnat kvalitní matrace?

Pořádně si každý den v noci odpočinout je nezbytné pro vaše zdraví. Když nebudete pořádně spát, budete unavení a méně výkonní. Dlouhodobý nedostatek spánku navíc může způsobovat zdravotní problémy. I proto je důležité vybrat si odpovídající matraci, která bude vyhovovat fyzickým potřebám vašeho těla. Při výběru matrace jistě hrají roli jisté skutečnosti – například preference vašeho partnera/partnerky nebo cena, kterou chcete investovat. Ale rozhodně byste měli vybírat kvalitu.

malby-frenstat

INZERCE: Toužíte po změně? Vymalujte si dům

Pokud vám přijde, že je váš život už příliš fádní a jednotvárný, zřejmě byste měli něco změnit. Možná by nebylo na škodu změnit místo, kde pravděpodobně trávíte nejvíce času svého života. Ne, nemusíte nic měnit v práci. Zaměřte se na domov. Nebylo by hezké si vaše hnízdečko upravit tak, abyste do něj vždy vcházeli s úsměvem?

ondra-kupsa

Co o vás řekne Google podle toho, co máte na Facebooku?

Na světě existuje obrovská spousta aplikací, které fungují po propojení s vaším profilem na Facebooku. Vezmou si z něj nějaké informace a s nimi pak pracují. Tohle je další z nich. Ale je docela povedená. Měli byste ji zkusit a porovnat si, jestli váš popis trefila.

PŘEDSTAVUJEME: Mobilní aplikace Cloth vyřeší vaši otázku „co na sebe“

PŘEDSTAVUJEME: Mobilní aplikace Cloth vyřeší vaši otázku „co na sebe“

Sociální sítě a móda jdou přirozené k sobě. Stačí se podívat například na FB skupinu Dnes nosím, jejíž admina jsme na Objevit již vyzpovídali. Ale nyní přichází Cloth, což je nová aplikace na iOS a zároveň i nová sociální síť, která se zaměřuje pouze na módu.

android-50-security-100527282-primary.idge

5 bezpečnostních vychytávek Androidu 5.0. Lollipop

Bezpečnost systému Andoid byla vždy ožehavým tématem. Společnosti, které se zabývají prodejem anti-malwarových softwarů mají velice rády soudí tak, aby vše vypadalo, že jsme na pokraji nakažení špatnými malwarovými monstry. V reálném světě je ale naštěstí vše o něco méně děsivé.

santa_claus_linkedin

Santa Claus je na LinkedInu

Pokud jste si vždycky mysleli, že žádný Santa Claus neexistuje, ukazuje se, že jste se celou dobu mýlili. Je totiž na LinkedInu a má dokonalý profil plný doporučení. A ano, u nás sice chodí Ježíšek, ale to máte přece jedno. Oba nosí dárky.

dirigent

VIDEO: Když se hudebníci z různých částí newyorského metra spojí přes Wi-Fi

Hudebníci jsou v newyorském metru všude. Potkáte jich tam několik v kterýkoliv den v týdnu. Většinou hrají sami, po dvou či maximálně po třech. Ale co myslíte, že by se stalo, kdyby byli spojeni do orchestru? Díky dvojici ambiciózních filmařů a Wi-Fi, která v metru funguje, se to jednoho odpoledne povedlo.

fekt_vut

VIDEO: Vlk z Wall Street v podání VUT

Jistě většina z vás viděla video Miluji tě, mé VUT, které se humorně snaží přilákat nové studenty na školu. Někteří toto video chválili, někteří ho kritizovali, ale nikdo nedokáže popřít, že vyvolalo poprask. A nyní přichází jeho nástupce – Vlk z Wall Street VUT.

photo

Jiří Kudrna: Lidi moc rádi nakupují, ale nemají rádi, když se jim prodává (2/2)

Jméno Jiří Kudrna je možná pro některé z vás neznámé. V médiích se o něm toho moc nedočtete. To však neznamená, že by nestál za zmínku. Právě naopak. Jirka se více než 8 let živil jako obchodník. Ale neskončil pouze u obchodování. Nyní pomáhá ostatním se naučit totéž, co umí on.

nescafe

Povedená kampaň Nescafé: Odemkněte si přes Facebook svůj hrnek

Drap, agentura ze Záhřebu, se úžasně zhostila úkolu vymyslet originální kampaň pro Nescafé. Požadavkem bylo, aby kampaň žila i na sociálních sítích a aby byla spojená s něčím, co fanoušci Nescafé milují. A tak se klíčem kampaně stal kultovní červený Nescafé hrnek.

bent-iphone-6-fire

Hoří už i iPhony

Pamatujete si na různé zprávy o telefonech Samsung, které shořely? Před třemi měsíci jsme vás například informovali o tom, jak mobil shořel přímo pod polštářem dospívající dívky. A teď tu máme novinku. Už začaly hořet i iPhony.

Screenshot at Oct 28 13-53-56

Tisková zpráva: České digitální nomády lákají pronájmy kanceláří. Zejména v exotických destinacích

Trend, který přišel ze Západu – práce na volné noze, se rozmohl i v České republice. Práce živnostníka totiž kromě určitých rizik (nejistota pravidelného výdělku, absence placené dovolené a nemocenské, stress) s sebou totiž přináší také řadu neopomenutelných výhod.

Nahoru