Měsíc: Únor 2013

Mobilní aplikace FareBandit vás ochrání před revizory. Dopravní podniky se bouří

Objevila se nová mobilní aplikace, která je zdarma a dokáže vás informovat o tom, na kterých místech právě probíhá přepravní kontrola. A dopravní podniky se bouří. Za aplikaci nazvanou FareBandit, si její tvůrce v úterý dokonce odnesl cenu mladých vývojářů AppParade, kterou uděluje server Mediář.cz. Aplikace je zdarma, do telefonu si ji nainstalovalo zatím zhruba 650 lidí, kteří si díky ní mohou i spočítat, kolik jízdou načerno celkem ušetřili peněz.

Apple vrátí peníze za dětské nakupování

Je krásný slunný den, pobyt v práci se blíží ke konci a vy už se těšíte domů. Nemáte však ani ponětí, že vaše nezbedné ratolesti vesele utrácejí vaše těžce vydělané peníze na iTunes, aby udrželi naživu virtuální rybičku... přesně tohle se stalo skupině rodičů a protože se nebáli spojit a domáhat se odškodnění, Apple se zachoval přívětivě a „neprávem” utracené prostředky vrátí.

Státní úředníci trpí Malým vévodou

Úředníci jsou také jen lidé – čtou emaily, otevírají soubory a chovají se jako běžný uživatel. Když k tomu přidáte bezpečnostní chybu v programu Adobe Acrobat, máte ideální prostředí pro šíření viru. Tvůrci MiniDuke se zaměřili výlučně na vlády a státní organizace a zasáhli až dvě desítky zemí.

Nudíte se? Máte prohlížeč Chrome? Zkuste Super Sync Sport

Google se opět pustil do experimentování s hrami, tentokrát prostřednictvím svého mobilního prohlížeče Chrome. Hráče hodlá zaujmout hrou Super Sync Sport, kterou můžete spustit přímo v okně svého prohlížeče.

Český rozhlas má nové logo a vizuální styl. Stálo to „jen“ 2,2 milionu korun

Logo se mění po sedmnácti letech spolu s novým videospotem, které ve zkráceném čase představuje všechny stanice Českého rozhlas. Celá sranda vyšla na 2,2 milionu korun. Kompletně nový vizuální styl připravilo studio Marvil na základě vyhraného tendru. Jestli je to moc nebo málo za jedno písmeno R, posuďte sami.

Databáze českých startupů na obzoru

Startup je moderní slovo s jistým kouzlem. Zkuste si přijít do klubu mezi krásné mladé dámy (či muže) a prohodit „založil jsem startup”! Asi se nic nestane, ale za pokus to stojí. Seznam se rozhodl, že nové technologické počiny z české kotliny si zaslouží více pozornosti a proto zahrne speciální sekci startupů do svého přehledu Firmy.cz.

Tisková zpráva: Unicorn Systems a Pentaho uzavřely partnerství

Softwarová společnost Unicorn Systems se stala oficiálním partnerem americké společnosti Pentaho a nabídne svým klientům certifikovaná řešení v oblasti Business Analytics postavená na komerční opensource platformě Pentaho.

Tisková zpráva: Nákupní portál Heuréka představil nejpoptávanější produkty roku

Nákupní portál Heuréka představil nejpoptávanější produkty roku 2012. V kategorii „Kávovary“ se na vrcholu usadila domácí a stylová kavárna značky KRUPS - modelová řada Krups Nescafé Dolce Gusto Piccolo. Mezi další finalisty se dostaly také výrobky na vlasy značky Rowenta - kulma či horkovzdušný rotační kartáč Brush Active.

Firefox OS vyzve Google a Apple

Internet na mobilu se stává běžnou součástí našich životů a je velmi lákavé být firmou, která má cokoli společného se smartphony. Po dlouhá léta byl Apple jedničkou na trhu, v poslední době si své uživatele získal i Android od Googlu. O slovo se však hlásí i Mozilla se svým vlastním operačním systémem cíleným zejména na levné smartphony.

Program Zoner Photo Studio Home nakonec nebyl zdarma ani do půlnoci. Proto je dnes opět zadarmo

Zdá se, že tvúrci softwaru Zoner Photo Studio Home neodhadli, jak moc velký bude zájem o jejich produkt, když se rozhodli jej uvolnit zdarma pro všechny internetové uživatele. Informovali jsme vás o tom ve včerejším článku.Téměř jedenáct hodin před koncem akce však již na serveru BitsDuJour, na němž bylo možné stáhnout free verzi Zoner Photo Studio Home, svítilo upozornění, že již nejsou k dispozici další registrační klíče.

Tisková zpráva: Coolhousing snižuje ceny serverů a zároveň odměňuje objednávky

Potřebujete vlastní server, ale nechcete řešit starosti a náklady spojené s jeho pořízením? Coolhousing snižuje ceny dedikovaných serverů a navrch přidává kupón na nákup dalších služeb. Objednávkou dedikovaného serveru získáte spolehlivý pronajatý server, jeho housing v datovém centru v Praze a také možnost server po uplynutí dvou let odkoupit za pouhých 59 korun.

Internet Explorer 10 je k dispozici pro Windows 7

Pokud něco víte o IT, Internet Explorer nepoužíváte. Pro běžné smrtelníky je však „IE” denní chléb a i proto stále do top tří nejrozšířenějších vyhledávačů na světě. Microsoft má parádní konkurenční výhodu, protože může svého miláčka tlačit přes operační systémy Windows – a nyní dal uživatelům Windows 7 dárek v podobě dostupnosti nejnovější verze prohlížeče.
Nahoru