Měsíc: Listopad 2012

Tisková zpráva: Televize Prima chce být více na očích. Vzniká proto nové internetové oddělení

Nová dceřiná společnost FTV Prima bude mít na starosti rozvoj internetových aktivi. Celý internetový tým bude tvořit kolem 30 odborníků, povede jej Daniel Grunt, který působil jako ředitel nových médií ve společnosti Sanoma Media a předtím na pozici ředitele internetového oddělení v TV Nova, na postu multimedia business managera ve firmě Nokia či ředitele portálu Centrum.cz.

Návštěvnost internetových stránek Kasa.cz je meziročně o třetinu vyšší

Návštěvnost internetových stránek www.kasa.cz je meziročně o třetinu vyšší a ukazuje se, že na internetu letos budou nakupovat i lidé, kteří doposud preferovali nákup v tradičních kamenných prodejnách. Hlavními důvody jsou ceny a pohodlí. Dle zkušeností z předchozích let se dá očekávat, že nejsilnějším předvánočním prodejním dnem bude pondělí 10. prosince.
31-pokracovani-900px-3

Výsledky Dne dopravy zdarma – rekordní tržby a také rekordní nespokojenost

Akce pořádaná Heurékou zaznamenala obrovský ohlas. Jak ukazuje přiložená infografika, lidé nakupovali, jak diví. Ale přejděme také k těm negativům.

Digitální podpis – k čemu slouží? Kde jej zřídit a proč?

Podpis je součástí snad všech obchodních smluv. Už od nepaměti se využívá nejenom ke stvrzení různých dokumentů, obchodních smluv, ale také při dokazování (zda skutečně oba subjekty souhlasily s podmínkami smlouvy, zda není podpis zfalšovaný atd.).
Kdo vyhrál letos cenu Křišťálová Lupa pro nejoblíbenější a nejzajímavější služby na českém internetu?

Kdo vyhrál letos cenu Křišťálová Lupa pro nejoblíbenější a nejzajímavější služby na českém internetu?

I letos hlasovala spousta lidí v anketě Křišťálová Lupa. Celkem hlasovalo 87 670 hlasujících uživatelů. Pak nakonec dostala slovo odborná porota sestávající z několik desítek expertů. Vybírat bylo opravdu z čeho - letos se v anketě objevil rekordní počet nováčků (dvě třetiny projektů se v nominacích objevily úplně poprvé).

Tisková zpráva: Samsung dnes v ČR oficiálně představil fotoaparát s OS Android – Galaxy Camera

Společnost Samsung, přední výrobce na trhu spotřební elektroniky a světová jednička v oblasti informačních technologií, dnes představil novinku, která mění stereotyp focení a sdílení snímků, fotoaparát Samsung GALAXY Camera. Kvalitní fotoaparát a smartphone Galaxy S III v jednom byl vyvinut na základě měnících se potřeb současných uživatelů.

Tisková zpráva: Nový TP-LINK TL-WA5210G boří hranice – má dosah až 15 km

Společnost TP-LINK, celosvětový dodavatel domácích a SOHO síťových produktů, nabízí na českém trhu venkovní přístupový bod s označením TL-WA5210G, jež využijí zejména poskytovatelé internetového připojení, a to jako koncové zařízení u svých zákazníků. Přístupový bod disponuje integrovanou anténou, podporuje standardy IEEE 802.11 b/g a zvládne přenášet data rychlostí až 54 Mbit/s.

Tisková zpráva: Mezinárodní konzultační a softwarová společnost Adastra získala další významné ocenění

Mezinárodní konzultační a softwarová společnost Adastra v rámci prestižní evropské soutěže European Business Awards 2012/2013 získala titul „National Champion“. Je tak jednou z osmi společností z České republiky, které se mohou tímto označením pyšnit.

Microsoft hlásí, že prodal 40 milionů kopií Windows 8

Americká společnost Microsoft prodala za jeden měsíc od uvedení na trh 40 milionů licencí na svůj nový operační systém Windows 8. Uvedla to finanční a marketingová ředitelka firmy Microsoft Tami Reller. Je to úspěch? Nebo naopak propadák? Kdo ví? Lidé jsou vždy ze začátku trochu skeptičtí, mají strach z nového uživatelského rozhraní, ale třeba svůj postoj časem změní. A třeba taky ne.
Stará novinka – proč (ne)vkládat obrázky do statusu na Facebooku

Stará novinka – proč (ne)vkládat obrázky do statusu na Facebooku

Přestože je to je již ve světe obecně známý fakt, v ČR jsem mnoho článků o podobné problematice neviděl. Proto mi přišlo dobré to zmínit. Facebook zhruba před měsícem aktualizoval algoritmus zobrazování příspěvků na Facebooku. Snad všechny firmy zabývající se sociálním marketingem radily a stále radí, že je lepší ke statusům přidávat obrázky.

Kouzelník Žito a Daniel Landa částečně ovlivnili i hledání na internetu

Svým jadrným proslovem však rozdělil diváky na dva tábory. Jedni ho zatracují a označují za blázna (viz článek na Lidovkách, který Landu zrovna do nebes nevyzdvihuje), druzí se s jeho názory ztotožňují. Co je však nezpochybnitelné - nyní hledá pojem Daniel Landa již krapet více lidí (minimálně na Seznamu). Sami se můžete podívat, jak velký nárůst hledanosti udává Seznam.
Nahoru