Měsíc: Září 2012

Výrobce BlackBerry se propadá do velkých ztrát

Výrobce smartfonů BlackBerry společnost Research in Motion (RIM) oznámila, že ve II. čtvrtletí 2012 měla ztrátu 235 milionů dolarů. Podla analytiků prožívá dříve úspěšný výrobce velkou krizi z důvodu vysoké popularity smartfonů Apple a Samsung a oblíbeného operačního systému Android.
Připomeňte si nejznámější datová média!

Připomeňte si nejznámější datová média!

S datovými nosiči se v dnešní době setkáváme v podstatě každý den. Ať už si chceme pustit CD naší oblíbené kapely nebo si chceme přehrát nějaký film z flash disku popř. z DVD v televizi. Na trhu se objevuje nepřeberné množství druhů datových médií. V tomto článku se tedy podíváme na nejznámější a nejpoužívanější média.

Finská společnost Rovio vydala novou hru Bad Piggies

Fanoušci Angry Birds se dočkali obměny ptáků na prasátka. Zatímco hra Angry Birds byla zpočátku určena pro mobilní zařízení, Bad Piggies byla vydána pro také pro desktop. Hrát ji mohou uživatelé s OS iOS, Mac i PC.

Google dnes slaví 14 let svého vzniku

Google dnes pomocí loga s čokoládovým dortem oslavuje 14 let existence. Internetovou společnost Google založili roku 1998 Sergei Brin a Larry Page. Na Standfordské univerzitě vytvořili již roku 1996 vyhledávací systém, který později poskytli veřejnosti.

Podvodný email se snaží získat přístupové údaje a hesla

V emailových schránkách se začala objevovat zpráva, která se vydává za oficiální upozornění od Microsoftu. Upozornění obsahuje informaci, že aktualizační údaje uživatele jsou zastaralé a je potřeba aktualizace.
Apple prosí o trpělivost, zablokuje to Google Maps?

Apple prosí o trpělivost, zablokuje to Google Maps?

Apple dostává právě nakládačku od veřejnosti za svoji novou mapovou aplikaci. Někteří lidé začínají být dokonce kvůli některým jejím chybám hysteričtí. Mění se to v iPhone 5 verzi ,,antennagate“. Vskutku, tolik negativní publicity může způsobit vznik ,,fencesitrů“ brzdících vývoj a prodej.

Google Maps se ocitly pod vodou

Uživatelé, kteří doposud pouze brouzdali ulicemi, se nyní dostanou také na mořské dno. Bez potápěcího přístroje mohou sledovat podmořský svět nejkrásnějších míst planety.

Chcete bojovat za svobodu internetu?

Dnes zahájila činnost organizace Centrum pro právo a boj za budoucnost (Centre for the rights and fight for the future). Advokátní skupina dříve organizovala protesty proti Stop Online Piracy Act (SOPA) a PROTECT IP Act (PIPA). Prostřednictvím InternetVotes.org se můžete rychle zaregistrovat a volit. Stránka nabízí také kód na vaše webové stránky.

Brazilský soud vydal příkaz k zatčení prezidenta Google

Soudce v Brazílii se rozhodl zatknout šéfa Google pro nesplnění pokynu k odstranění videa z YouTube. Tento klip ukazuja útok na volebního kandidáta. Společnost Google sdělila, že odmítla rozhodnutí soudce Flavia Perena ze státu Mato Grosso do Sul.
4 tipy jak se chránit před e-mailovým spamem

4 tipy jak se chránit před e-mailovým spamem

E-mailové spamy jsou negativním vedlejším produktem internetové komunikace. Jedná se o nevyžádanou elektronickou poštu, která vám zaplňuje místo a dělá e-mail nepřehledným a také vám může zavirovat počítač. Proti spamu se ale můžete chránit a několik způsobů vám poskytneme v tomto článku.

Android obsahuje nebezpečnou bezpečnostní chybu

Potenciálně zničující bezpečnostní chyba postihuje značný počet zařízení se systémem Android a to včetně vlajkové lodi Samsungu Galaxy SIII. Zneužití spočívá v tom, že váš telefon se domnívá, že používá zvláštní servisní číslo pro nestrukturovaná data doplňkové služby (USSD).
Připomeňte si další čtyři nejznámější hackery na světě!

Připomeňte si další čtyři nejznámější hackery na světě!

Znalosti a dovednosti hackerů neznají hranice. Hackeři se dokáží se nabourat prakticky do jakéhokoli systému, ať už je sebevíc zabezpečený. Jejich cílem je vlastní překonání zabezpečení systému nebo dokonce i vlastní obohacení. V našem článku navážeme na 1. díl a seznámíme se s dalšími čtyřmi největšími hackery světa.

Irán bude mít do 6 měsíců vlastní internet

Národní informační síť nyní nahrazuje internet pro vládní činitele. Zanedlouho budou také občané připojeni k vlastní síti. Přístup ke stránkám Google, Twitter nebo Facebook nebude možný ani při využití technických vylepšení.
Rychlé zjištění spustitelnosti PC hry je možné jedině s online službou Can You Run It

Rychlé zjištění spustitelnosti PC hry je možné jedině s online službou Can You Run It

Počítačové hry jsou stále rozšířenější. Procentuální část 3D her se stále zvyšuje, takže nemůže být sporu o velký zájem ze strany mladých majitelů počítače. Často ale cesta za prvním spuštěním některé 3D hry nemusí být zrovna nejšťastnější. Problémy s kompatibilitou nejsou příjemné, o tom by mohl povídat nejeden hráč.

Za jeden den byl hacknut iPhone 5

Po začátku prodeje byl do 24 hodin na iPhone 5 proveden takzvaný jailbreak a ustanovena nová aplikace. Americký hacker Grant Paul, který vystupuje pod přezdívkou chpwn, dokázal zrušit ochranu a nainstalovat nepodporovanou aplikaci.
Nahoru