Měsíc: Duben 2012

Opera Mini teď má 169 milionů uživatelů, 56 % z nich používá mobilní web

Prohlížeč Opera hraje jen menší roli na internetu ve srovnání s prohlížeči Explorerem, Firefoxem, Chromem a Safari. Ale jako mobilní prohlížeč soutěží obstojně se společnostmi Apple a Google. Po celém světě je podle závislosti na druhu statistiky buď těsně před konkurencí, nebo na předních místech. V rozvojových zemích je Opera dokonce daleko před konkurencí.
Nejlepší program na převod DVD? Možná právě tento…

Nejlepší program na převod DVD? Možná právě tento…

Většina z nás si alespoň občas koupí nějaké DVD s filmem. Ta bohužel stárnou a nevydrží věčně, proto je potřeba zakoupené filmy zálohovat. Někdy také potřebujete převést film do menší velikosti pro uložení a přehrávání přímo v PC. Pro tyto účely slouží DVD rip, tedy převedení DVD formátu filmu...

Tisková zpráva: Podle společnosti Canon pouze 12 % spotřebitelů věří, že organizace dostatečně chrání jejich data

Canon Europe, lídr v oblasti digitálního zpracování obrazu, představil výsledky evropského průzkumu, který se zaměřil na bezpečnost a ochranu osobních informací. Podle průzkumu, který provedla společnost ICM, spotřebitelé projevují zřetelný nedostatek důvěry, pokud jde o ochranu osobních údajů.

Seznam dnes spustil hudební videoserver Mixér.cz

Česká přední vyhledávací společnost Seznam.cz, dnes 27. dubna spustila Mixér. Jedná se o hudební televizi, kde můžete najít mnoho hudebních klipů. Co se týče designu, ten je velmi slušivý a elegantní. V jednoduchosti je síla, a tím se Seznam opět řídil. Nikde nenajdete žádnou navigaci, nebo jiné přebytečné (podle Seznamu) menu a podobně. Seznam se chtěl předvést a zároveň chtěl docílit čistého designu webu s hudebním zaměřením, což se mu také povedlo a stránky sklízejí pochvalu za pochvalou.
Vyměňte starý textový editor za inovativní! Pět nejlepších pro vaše vizuální potřeby…

Vyměňte starý textový editor za inovativní! Pět nejlepších pro vaše vizuální potřeby…

Textové editory jsou v poslední době téměř nejžádanějším produktem ve světě software. Proto se jejich množství nekontrolovatelně rozšiřuje a nadšení tvůrci se nejen kvůli nim začínají učit programovat a tím vlastně prodávat to, co v jejich hlavách je. Někteří to pojmou jako zábavu, jiní naopak jako formu výdělku.

Tisková zpráva: Společnost Check Point představuje komplexní bezpečnostní operační systém GAiA spolu s nejnovější softwarovou verzí R75.40

Check Point Software Technologies Ltd. (Nasdaq: CHKP), celosvětový lídr v oblasti zabezpečení internetu, představuje Check Point R75.40, nejnovější verzi řešení Software Blade Architecture. R75.40 obsahuje Check Point GAiA, komplexní bezpečnostní platformu pro všechna zařízení značky Check Point, otevřené servery a virtuální brány.

Samsung ukázal světu nový a výkonný procesor

Samsung oznámil, že nový smartfon bude mít výkonný čip „Exynos 4 Quad" s frekvencí 1,4 GHz a fungovat bude na technologii ARM Cortex A9. Samsung tak propaguje32 nm High-k Metal Gate technologii, která řídí spotřebu a má základní dynamické škálování napětí a frekvence. Tato technologie bude použita také na další Galaxy SIII.
Jak si založit webovou stránku? Pár tipů pro naprosté začátečníky…

Jak si založit webovou stránku? Pár tipů pro naprosté začátečníky…

V dnešní internetové době by mnoho z nás chtělo vytvářet vlastní webové stránky. To se může zdát obtížné, když neumíme žádné programovací jazyky, nedokážeme si vytvořit design a nechceme do toho investovat peníze. Opak je však pravdou. Internetovou prezentaci dnes může mít každý…

Tisková zpráva: Norton Identity Safe řeší problémy s pamatováním hesel

Pro mnoho uživatelů je prakticky nemožné pamatovat si všechna uživatelská on-line jména a hesla. Navíc pokud používají různá zařízení s připojením k internetu. V průzkumu týmu Norton společnosti Symantec (Nasdaq: SYMC) dostali uživatelé seznam potenciálně náročných aktivit a měli vybrat ty vůbec nejtěžší.
Nahoru