Dnes vyšlo 15 článků

Data 400 000 uživatelů Avastu jsou v ohrožení

Data 400 000 uživatelů Avastu jsou v ohrožení

Nedávno jsme vás informovali, že hackeři ukradli účty uživatelů eBaye. Teď tu máme podobný případ. Tentokrát jde o Avast, zasažených je podle všeho asi 400 000 uživatelů. Prý ale nedošlo ke ztrátě finančních údajů, což je jediné štěstí.

Avast odhalil, že přes víkend bylo hacknuté jeho fórum. Hackeři získali uživatelská jména, přezdívky, e-mailové adresy a zahashovaná hesla zhruba 400 000 uživatelů.

„Uvědomujeme si, že ukradení uživatelských dat je vážné, a omlouváme se vám za způsobené obavy a nepříjemnosti,“ napsal na firemním blogu generální ředitel Vince Steckler.

Hackeři si poradí i se šifrou

Hesla byla zašifrována, ale to by pro zkušené hackery neměl být žádný problém. Neznáme sice přesný algoritmus, který Avast pro hashování hesel používá, ale sám varoval, že je možné je hezky rozšifrovat. Jen je na to potřebný dekódovací nástroj a výkonný stroj. A čím komplikovanější heslo máte (kombinace velkých a malých písmen, číslic a speciálních znaků), tím je to těžší.

Avast všem uživatelům, které své heslo z Avastu používají i k jiným účtům, radí ho na těchto jiných stránkách změnit.

avast-forum

Oficiální prohlášení na fóru Avastu.

Stejně se hesla budou muset měnit i na fóru Avastu, které je momentálně nefunkční. Dříve se vůbec nechtělo načíst, aktuálně už na jeho adrese forum.avast.com uvidíte oznámení o tom, že se obnovuje po útoku, a tak je dočasně nedostupné. Není totiž jisté, jak hacker získal přístup do fóra, ale společnost prý hack zjistila prakticky okamžitě a rozhodla se přenést fórum na rychlejší a bezpečnější platformu.

Zdroje: Cnet, PCworld

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru