Dnes vyšlo 15 článků

Dary, reklama i naštvané vzkazy: Tak vypadá transparentní účet Jana Fischera

Dary, reklama i naštvané vzkazy: Tak vypadá transparentní účet Jana Fischera

S opětovným vstupem Jana Fischera do české politiky coby ministra financí znovu vzrostl zájem lidí o jeho transparentní účet, z něhož bývalý premiér hradil náklady na prezidentskou volební kampaň.A na výpisu z účtu se nyní dočteme věci opravdu zajímavé.

Zákon říká, že veškeré peníze, které prezidentským kandidátům zůstanou po volbách na jejich transparentních účtech, musí být poslány na dobročinné účely. Lidé tak občas tyto transparentní účty navštěvují a zkoumají, zda bylo s penězi naloženo tak, jak mělo, kolik peněz na účtu ještě zbývá a podobně.

Transparentní účet – nový reklamní prostor?

Po návratu Jana Fischera do české politiky se jeho transparentní účet ovšem stal i místem, kde lidé zveřejňují vzkazy pro současnou vládu nebo kde se dokonce snaží propagovat vlastní produkty a služby.

Na transparentním účtu nového ministra financí se objevují dary, osobní vzkazy a nadávky i pokusy zpropagovat vlastní produkty a služby

Printscreen transparentního účtu Jana Fischera, který na svém facebookovém účtu zveřejnil Radim Hasalík

Radim Hasalík tak poslal na Fischerův účet symbolický dar 1 korunu jen proto, aby tak udělal reklamu své eKnize. Sám říká, že se mu reklama velmi dobře vyplatí – za pouhou korunu získal tři nové čtenáře a jednu nabídku na spolupráci.

Sám Hasalík odmítá nařčení z parazitování a spamování a říká, že zkrátka zkoumá nové způsoby a cesty inzerce. Podle něj inzerce na účtu nového ministra financí zkrátka „frčí“. Jaký  je váš názor?

Komentáře

Nahoru