Dnes vyšlo 15 článků

Dárcové krve ve Švédsku obdrží SMS pokaždé, když jejich krev zachrání život

Každý dárce krve ve Švédsku (zatím jen ve Stockholmu) obdrží děkovnou SMS v případě, že lékaři použijí jeho krev či někomu jeho krev zachrání život. Cílem je bojovat proti nedostatku zásob krve ve Švédsku a dárcovství drahocenné tekutiny rozšířit do povědomí široké veřejnosti.

2627180734_6968599c10_b

Děkovné SMS mají úspěch.

„Stále se snažíme vymýšlet nové způsoby, jak zdůraznit význam dárcovství,“ řekla Karolina Blon Wiberg ze stockholmského institutu dárcovství krve. „Chceme dárcům poskytnout zpětnou vazbu a toto je skvělý způsob, jak na to.“

Děkovné SMS mají pozitivní odezvu

Děkovné SMS mají mezi dárci úspěch a pozitivní odezvu. Po tříletém pilotním provozu ve Stockholmu chce společnost rozšířit děkovné SMS do dalších krevních bank v celé zemi.

6584082279_0642b6d995_b

Švédsko má nedostatek drahocenné tekutiny.

„Je skvělý pocit dozvědět se, že jste udělali něco dobrého a že jste někomu možná i zachránili život. Věříme, že díky SMS zprávám získáme více dárců krve,“ řekla Wibergová.

Aby se ve Švédsku předcházelo nedostatku zásob krve, obyvatelé budou informováni také o aktuálním stavu zásob. Dárce se tak může rozhodnout darovat krev jen tehdy, kdy je akutní nedostatek.

Zdroj: Inflscience.com

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru