Dánsko zesměšňuje Donalda Trumpa reklamou na autobusu

V rámci předvolebního boje se objevilo nespočetné množství reklam, videí a plakátů zesměšňující americké prezidentské kandidáty. V posledních týdnech jsou terčem posměchu Donald Trump a Hillary Clinton, a to nejen v USA. I v Dánsku se objevila reklama pokrývající celý autobus, která k hlasování vzkazuje: „Americans abroad vote.“ Tato reklama má přimět Američany žijící v Dánsku, aby se zúčastnili voleb.

Autobus, který jezdí ulicemi Kodaně, neobsahuje doporučení vhodného kandidáta. Video, které na sociální síti Facebook zveřejnilo médium DR Nyheder, vzkazuje:

„Rádi bychom řekli našim americkým spoluobčanům: nezapomeňte volit, má to své následky.“

Autobus pokrývá polovina hlavy připomínající Donalda Trumpa, čímž nepovídá, že tento americký kandidát na prezidenta nebude tou správnou volbou. Za reklamu zaplatila předsedkyně Socialistické lidové strany Pia Olsen Dyhr, která pro AdWeek uvedla:

„Reklama je pochopitelně vytvořena s velkou dávkou smyslu pro humor, ale ve skutečnosti bereme americké prezidentské volby velice vážně. Mohou mít velký dopad na nás všechny, dokonce i na malé Dánsko. Politické názory pana Trumpa jsou těm našim velmi vzdálené. Představa jeho sedícího v oválné pracovně mě spíše děsí. Doufám, že dokážeme ovlivnit některé Američany žijící v Dánsku a přimět je k tomu, aby volili. Každý hlas se počítá.“

V Dánsku žije 8 714 lidí s americkým občanstvím, přičemž tato reklama je má přimět jít k volbám. Podívejte se na polep autobusu, který je výjimečný hlavně v pohybu.

Zdroj: Marketing Journal

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru