Dánsko chce dokopat lidi k volbám, použije k tomu násilí a sex

Dánský parlament zveřejnil motivační krátký film, který má lidi dostat k volbám do evropského parlamentu, které se budou konat 25. května. Avšak kvůli obsahu filmu ho zase o několik hodin později nechal stáhnout. Proč? Sex, násilí, apod. se prostě lidem nelíbili… (divné, co?)

Jak docílit toho, aby nikdo došel k volbám? Jednoduše, stačí jen nějaké volební video a je hotovo! Podobně jako si z nás udělala legraci německá televize, když nám říkala, že jsme (jako) přišli o část chorvatského. Tak vznikl tentokrát v Dánsku krátký motivační animovaný film, který z důvodů svého obsahu musel parlament Dánska nechat stáhnout.

Jak doslova dokopat lidi k volbám?

Tentokrát chtěli k eurovolbám dohnat především mladé lidi, proto vytvořili video, kde vyšinutý člověk, který si takticky říká Volteman, doslova dokopává lidi k volbám. A myslím si, že pod jeho nátlakem mu rozhodně nikdo odporovat.

Docela dobrý, zaplatili za to úplně zbytečně

Krátký animovaný film přišel dánský parlament na 200 tisíc dánských korun (734 000 Kč). A co je na tom ještě lepší? Že za to zaplatili zbytečně, neboť ve středu toto video nechali smazat (avšak evidentně zapomněli na něco, čemu normální uživatel internetu říká „YouTube“).

Násilí a sex jsou přijatelné prostředky

Volební spot byl zpočátku obhajován i samotným dánským předsedou parlamentu, komentoval, že kritici nemají smysl pro humor. Násilí a sex také v rozhovoru pro deník Aftenposten prohlásil za přijatelné prostředky, tedy co se týče tohoto videa…

To jim nikdo neodpáře…

Animák si tedy rozhodně budou všichni dánští kamarádi (s kterými mimochodem za několik dní hrajeme hokej) pamatovat… Schválně, jestli někdo v Dánsku přijde volit. 

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru