Dámy, ne v každé vodě lze bez rizika onemocnění plavat

Dámy, ne v každé vodě lze bez rizika onemocnění plavat

Když je teplo, více z vás se chodí koupat i do přírodních koupališť a rybníků, jezer, kde je to zadarmo, na rozdíl od placených plaveckých bazénů a koupališť.

Platí přímá úměra, čím víc lidí tím se do vody nanese více bakterií z těla.

Nejvíce breberek na lidském těle žije na chodidlech, v podpaždí, tříslech, proto např.  nohy vlivem různých chemických procesů smrdí a je nutné nosit buď civilní plynové masky nebo vojenský atom bordel.

Teplá voda, vodní rostliny a živočiši, sluneční záření je ideální živná půda pro množení bacilů.

Amatérský  test čistoty vody za použití pouhé prázdné PET lahve

1) Vypijte obsah PET lahve a pokud se jedná o alkoholický nápoj tak jej rovnou vylijte, protože pod vlivem alkoholu nelze plavat, když to dělá mnohým problémy za střízliva.
2) Naberte vzorek vody, ale ne zrovna u kraje, ale kus dál, pomoci může spoluobčan, co se neštítí do nejisté vody vlézt.
3) Láhev s vodou postavte na rovnou plochu na slunce
4)  Počkejte 20 minut.

Dámy můžete použít vašeho přítele jako stopky tak že si mezi tím vykouří 3 až 4 cigaretky. Vy nekuřte protože pak budete mít problém uplavat 50m pod vodou.  Ale nezdržujte se v jeho blízkosti, protože pasivní kouření škodí též a někdy i mnohem více.

Jedna freediverka (nádechová potápěčka) v rádiu říkala:

Plíce kuřáků  jsou poškozené a když se natlakují vzduchem při hlubokém nádechu a pak  hrozí  jejich popraskání  zaplavení se krví a defakto se utopíte ve vlastním těle.

5) Pokud na hladině vod ve flašce bude nějaký bordel, ostrov nějaké hnědo-zelené skvrny, jedná se nejčastěji o sinice, tudíž do vody nelezte. Pokud  je zakalení jen u dna lahve, jedná se nejčastěji o různé vodní řasy, které jsou většinou neškodné, ale existují i škodlivé druhy.

Weby s informacemi o stavu koupacích vod

I náš stát nás chrání před onemocněním z vody, je to poměrně logické, protože by pak vynakládal peníze z veřejného zdravotního pojištění, které se od srpna zvedlo v důsledku zvýšení minimální mzdy (8 500 Kč) . Informace jsou publikované na webech městských a obecních úřadů, krajské hygienické stanice příslušející vašemu kraji, na webu Ministerstvu zdravotnictví, Státním zdravotnickém ústavu.

Doporučení hygieniků

Lékaři doporučují:

Po kopání v přírodních vodách po opuštění vodní plochy IHNED osprchovat pitnou vodou

O čemž si myslím, že vám bude dělat nejvíce problémů.

Už mlčím, takže zhluboka nadechnout a uplavat 50 m pod vodou a nechovat se jak malé fiflenky a držet si pod vodou nos a mít zavřené oči !

Komentáře

Nahoru