Dalšího iPhonu se dočkáme 10. září

Dalšího iPhonu se dočkáme 10. září

Generální ředitel společnosti Apple Tim Cook již dlouho naznačuje, že by nový produkt mohl přijít letos na podzim. Teď konečně známe i datum: 10. září.

Podle AllThingsD představí Apple svůj další iPhone – snad s názvem iPhone 5S – k tomuto datu. Existují také zprávy, že společnost představí i nižší třídu iPhonu s plastovým krytem namísto hliníku.

Zahájení tak přichází právě včas. Apple z iPhonu i nadále vydělává spoustu peněz, ale zaznamenal, že celosvětový trh je zaplavován vlnou levnějších Android zařízení a jeho speciálním protivníkem Samsungem.

Zdroj také uvádí, že i když se představení další generace Apple desktopového operačního systému Mac OS X Mavericks očekává v nadcházejících týdnech, toho 10. září to nebude. Stejně tak nebudou představeny ani po dlouhou dobu omílané chytré hodinky nebo projekt televize.

Nová vlajková loď iPhonu i předpokládaná levnější verze budou běžet na iOS7, který byl představen na poslední vývojářské konferenci Apple v červnu. Nový iOS má radikální plochý design, lepší propojení s cloudem nebo lepší multitasking a bude prý pracovat i na mnoha starších modelech iPhonu, iPadu a iPodu.

wwdc7

Pokud jde o to, jaký bude nový iPhone 5S, můžeme se v tomto bodě pouze dohadovat a spekulovat. Mnozí očekávají lepší fotoaparát a robustnější procesor. Hodně se mluví také o snímači otisků prstů.

Ve zkratce je očekávané vybavení následující:

  • stejný design jako iPhone 5
  • stejný 4 palcový displej
  • lepší výdrž baterie
  • 12 – 13 Mpx fotoaparát s duálním LED bleskem
  • čtečka otisků prstů

A takhle by podle vietnamského webu Tinhte měly vypadat oba iPhony – 5S a 5C.

iphone_5s_iphone_5c-9

Komentáře

Nahoru