Další zvláštní fotka: Je holčička pod vodou nebo nad?

Pamatujete si ještě na bílo-zlaté (tedy vlastně černo-modré) šaty? Teď se internet znovu dělí na dva tábory. Lidé se hádají, zda je holčička na fotce úplně pod vodou nebo je teprve v doskoku, takže hlavu má ještě nad vodou. Jak to vidíte vy?

Není náhodou, že fotka holčičky se stejně jako fotka šatů objevila nejdříve na Imguru. V titulku uživatel Maskari, který ji nahrál, přímo řekl: „Ta dívka vypadá, že je pod vodou a zároveň do vody skáče.“

foto1

Lepší argumenty jsou pro verzi doskoku do vody

Hlavním argumentem těch, kteří tvrdí, že dívka je teprve v doskoku a není celá ponořená, jsou vlasy. Culík je viditelně suchý. Kdyby byl pod vodou, nevypadal by tak, jak vypadá. Dítě si jen hraje v mělkém bazénu a kapičky vody kolem něj vypadají jako vzduchové bubliny.

Vzhledem k tomu, že má fotografie čtvercový tvar, vypadá to, že byla upravená filtrem na Instagramu. Filtr snížil kontrast a znehodnotil fotku tak, že není jasně vidět, zda holčička je či není pod vodou.

Pohled s lepším kontrastem odhalí pravdu

Nakonec pomohl podobný trik jako u šatů. Stačil Photoshop a úprava fotky. Když si pohrajete s barvou a kontrasttm, jasněji uvidíte, že má holčička téměř celé tělo nad vodou. Opravdu se jedná o mělký bazén.

foto2

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru