Další způsob jak vás hackeři mohou okrást na Facebooku, využijí důvěry vašich přátel

Další způsob jak vás hackeři mohou okrást na Facebooku, využijí důvěry vašich přátel

Objevil se nový a další způsob jak vás mohou hackeři okrást na Facebooku. Nabourají se na váš profil, požádají vaše přátele o telefonní číslo a na ně si nehají poslat ověřovací kód k platbě. Během několika minut si hackeři mohou pěkně přivydělat. Většinou si tak vydělají kolem 1 400 Kč.

Objevil se další způsob, jak vás mohou hackeři okrást prostřednictvím Internetu. Stačí jim k tomu nějaký čas a sociální síť Facebook.

SMS s ověřovacím kódem

Nový způsob spočívá v tom, že se vám hackeři nabourají na facebookový profil a vaším jménem napíšou přátelům o jejich telefonní čísla. Následně na zadaná telefonní čísla pošlou SMS s ověřovacím kódem. Ten je však  vázán právě k vašemu teleffonímu účtu. Během několika následujících minut se tak prostřednictvím ověřovacího kódu podaří hackerům vás připravit o váš kredit a nebo o mastnou pěněžní částku z vašeho paušálu.

Částky se pohybují kolem 1 400 Kč. Hackeři své oběti ještě ujišťují, že se jedná o body do soutěže za váš hlas a ne o reálné koruny. Tento případ popisuje i Alena.

„Všem bych se chtěla veřejnou cestou omluvit za nepříjemné zprávy. Někdo mi hacknul účet a já nemohla nic dělat. Prosím, vše ignorujte a nedávejte hlavně telefonní číslo!“ napsala uživatelka Facebooku Aneta Gryagarová, neboť se jí dostali na účet hackeři a všechny její přátele požádali o telefonní čísla.

A jakou zprávu vlastně hackeři posílají?

Ahoj, mohla bys mi prosím poslat tvoje telefonní číslo, jenom si potřebuju něco ověřit přes esemesku, jestli ti to přijde,“ uvedla Aneta G.

Tento vzkaz se následně rozšířil mezi dvě stě Anetiných přátel, co byli on-line. Ti, protože nevěděli, že tuto nenapsala Aneta, poslali svá telefonní čísla a během následujících několika minut přišel ověřovací kód k platbě. Bohužel někteří z nich se nechali napálit. O tomto případu byla vyrozuměna Policie, která vše nyní vyšetřuje. Ale i ta je bohužel docela bezradná a řekne vám nejspíše totéž, co váš operátor, který se bude stavět k tomuto problému zády.

Šance dostat své peníze zpět je takřka nulová. Jednoduše nemáte posílat nikomu žádný ověřovací kód…

Proto, pokud zjistíte, že váš účet někdo zneužil, informujte o tom neprodleně své FB přátele. Ideálně tak, že o tom napíšete na svou zeď. A samozřejmě si změňte heslo. Ideálně si aktivujte v nastavení službu, která vás informuje vždy o tom, že se někdo přihlásil k vašemu webu z jiného zařízení. Pak vás vždy FB vyrozumí emailem a můžete zasáhnout včas.

Komentáře

Nahoru