Dnes vyšlo 15 článků

Další podvod na Facebooku – autorská práva k fotografiím

Na Facebooku se opět objevily pokusy o podvod. Tentokrát se týkaly fotografií, které uživatelé v rámci Facebooku publikují. Uživatelům chodí zpráva s informací, že porušili autorská práva a použili fotografii, která jim nepatří. Ve zprávě je odkazováno na zmíněný obrázek odkazováno s tím, že místo něj  je zobrazena úvodní stránka Facebooku, která žádá ověření a je nutné se „znovu přihlásit“.

Na Facebooku se denně objevují další a další pokusy o podvod. Tentokrát podvodníci zkoušeli nachytat uživatele zprávou, která se týká neoprávněného používání fotografií. Panu Vitákovi, který na Facebooku spravuje stránku „Vaříme doma“, přišla koncem července zpráva od jisté paní Adámkovské s obviněním, že použil fotografii, která mu nepatří a je navíc opatřena vodoznakem. Ve zprávě paní Adámkovská odkazuje na fotografii, která měla být použita neprávem.

2015-08-04_232852

zdroj: facebook

Při kliknutí na odkaz se ale uživateli zobrazí falešná „stránka Facebooku“, která žádá, aby se znovu přihlásil. Tímto jednoduchým způsobem pak třetí strana získá vaše přihlašovací údaje. Jedná se tedy o klasický phishing, na který pan Viták naštěstí neskočil a v rámci Facebook skupiny “Podnikatelé a živnostníci – výměna zkušeností” publikoval varování.

Naštěstí Facebook pravděpodobně tento podvod odhalil a o den později byla již tato podvodná zpráva zablokována:

2015-08-04_233133

zdroj: facebook

Při podobných zprávách je vždy nutné mít se na pozoru. Velmi často se v nich objevují gramatické chyby, tuto zprávu nevyjímaje.

Jak získat svůj Facebook účet zpět?

Stane-li se, že vám je účet na Facebooku znepřístupněn a používán jinou osobou, nejjednodušší způsob, jak se znovu přihlásit do svého účtu je přihlášení na Facebooku a ověřit svou totožnost dle pokynů (uvedení data narození, identifikace přátel atd.). Pokud nemáte heslo k dispozici, je možné vyžádat si heslo nové.

Zabezpečte svůj účet na Facebooku

Pro vyšší bezpečnost přístupů na Facebook je také možné využít hned několika možností zabezpečení, které je stále více propracované. Ke svému účtu se například můžete přihlašovat tak, že bude nutné schválení pomocí mobilního telefonu. Můžete také dostávat upozornění v případě, že se na váš účet připojí někdo z jiného zařízení nebo prohlížeče. Veškeré možnosti naleznete přímo na stránkách Facebooku v sekci zabezpečení.

Zdroj/foto: facebook, flickr

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru