Další pobuřující propaganda KLDR: Mladík sní o USA v plamenech

Další pobuřující propaganda KLDR: Mladík sní o USA v plamenech

Neuvěřitelná propaganda Severní Koreje opět překvapuje. Tentokrát předvádí mladíka snícího o severokorejských raketách, letu v kosmické lodi a zejména také o městě připomínající New York v plamenech. Rozhodně přitom nejde o žádný fake – video na YouTube umístil (zřejmě) oficiální kanál KLDR. Tříminutové video končí ujištěním mladíka, že jeho sen „se jednou stane skutečností“.

Kanál uriminzokkiri je zřejmě oficiální propagandistický YouTube kanál KLDR. Zřejmě je více než 5 500 nahraných videí málo, a tak se chlapíci z KLDR rozhodli udělat další, šílené, celý svět pobuřující video. Je o mladíkovi, který má sen o sjednocení Koreje pod nadvládou komunistů i letu v severokorejském vesmírném plavidle, které na oběžnou dráhu vynesla stejného typu, jakou Pchjongjang vynesl do kosmu v prosinci. Ke všemu do toho hraje Michael Jackson: We Are The World z roku 1985. Co je ale hlavní a proč to vzbudilo takový rozruch – v čase 2:05 se pod vlajkou USA objevuje město v plamenech, zřejmě kvůli raketovým útokům, připomínající New York či Manhattan. Navíc k tomu „páni propagandisti“ napsali: „Kdesi ve Spojených státech se oblaka černého kouře vznášejí k obloze. Zdá se, že hnízdo krutosti se stalo obětí požáru, který někdo založil“.

Nyní už se podívejte na samotné video.

Aktualizováno: Podle některých se hořící město ve videu podobá také Manhattanu. Prý je zde totiž použita grafika a scény z Call of Duty: Modern Warfare 3, kde je hořící Manhattan napaden Ruskem. To může být jeden z důvodů, proč bylo zřejmě dnes ráno video odstraněno (=porušení autorských práv). Podívejte se tedy na reupload toho videa od uživatele mattgloval.

Mimo jiné KLDR hrozí raketami už delší dobu. V prosinci vypustila raketou dlouhého doletu. Tato raketa dopravila na oběžnou dráhu satelit. Ačkoliv Severní Korea tvrdí, že vypuštění rakety mělo mírové cíle, jde zřejmě jen o další zástěrku pro test vojenských technologií. A KLDR už zanedlouho chystá další jaderný test…

Aktivní mladý student se zálibou v informačních technologiích, operačních systémech, mobilních zařízeních, programování a psaní. Velký fanoušek mobilního operačního systému Android a šťastný majitel několika Androidích zařízení.

Komentáře

Nahoru