Další novinka ve Windows 8! Storage Spaces.

Další novinka ve Windows 8! Storage Spaces.

Chystaný operační systém Windows 8 má určitě velké ambice. A jak se na nový systém sluší, je plný novinek. Krom grafického rozhraní Metro, či funkce Reset byla nedávno oficiálně oznámena další - Storage Spaces.

Jedná se o funkci, která má na starost zabezpečení vašich dat, několika způsoby zrcadlení dat.

Jedním ze způsobů je funkce „Storage Pool„. Ta spojí více disku do jednoho virtuálního (podobnost s RAID). Takže pokud budete mít v PC například 4 disky, každý o kapacitě 80 GB a zapnete funkci Storage Pool, dostanete 1 disk s kapacitou 320 GB. Funkce je to určitě výhodná, protože pokud jeden disk zaplníte, další data se automaticky zapíší na další disk, přičemž je můžete mít v jedné složce.

Také přibude nový atribut souborů – „mirrored„. Pokud tento atribut u nějakého souboru zapnete, soubor je zkopíruje na další disk (případně několik dalších disků) ve Storage Spaces. Důvod je jasný – pokud jeden disk selže, o data, která mají atribut mirrored nepřijdete. Po přípojení nového disku dojde k automatickému obnovení ztracených souborů, pokud to bude možné.

Pakliže nastane situace, kdy bude docházet místo na všech discích, zobrazí se hláška vyzývající k rozšíření kapacity / promazání disků.

Windows 8 pro tablety by se mohly někdy v druhé polovině letošního roku. Verze pro počítače bude následovat.

Zdroj: Hexus.net

Komentáře

Nahoru