Dnes vyšlo 15 článků

Tisková zpráva: Další krok k udržitelnosti – monitory Philips jsou nyní certifikovány podle TCO Certified 9. generace

Společnost MMD, přední specialista na displeje a licenční partner monitorů značky Philips, získala v prosinci pro svou řadu vysoce udržitelných produktů certifikaci TCO Certified 9. generace. Jako jeden z prvních výrobců, kteří certifikaci získali, má Philips Monitors k datu uvedení na trh rekordních 64 certifikovaných monitorů. Ve srovnání s předchozími generacemi zavádí TCO Certified 9. generace přísnější a komplexnější kritéria v průběhu životního cyklu produktu a umožňuje činit další kroky pro vývoj udržitelných IT produktů.

Mnohem víc než ekoznačka

TCO Certified je přední světovou certifikací udržitelnosti pro IT produkty. Zjišťuje problémy a zajišťuje, že průmysl podniká udržitelnější kroky. Zahrnuje komplexní systém aktuálních kritérií, nezávislé ověřování a strukturovaný systém pro neustálé zlepšování s cílem zajistit skutečnou a trvalou změnu. Více informací naleznete na jejich na webových stránkách.

Rozsáhlejší environmentální a sociální kritéria v průběhu životního cyklu

Aby byly způsobilé pro TCO Certified 9. generace, musí produkty splňovat přísná kritéria nejnovější certifikace v několika různých kategoriích, které vyvažují výkonnost produktu a energetickou účinnost. Nezávislí odborníci v oboru shromažďují a ověřují více než 40 nových ukazatelů udržitelného rozvoje.

Potřeba zvyšování povědomí o udržitelnosti je důležitá jak u výrobců, tak i spotřebitelů. Na jedné straně je certifikace TCO vynikajícím způsobem, jak značky udržet na vrcholu odpovědnosti za životní prostředí a společnost. Na druhou stranu poskytuje také možnosti pro ty spotřebitele, kteří vědomě vynakládají úsilí na péči o životní prostředí, aby si mohli vybrat produkty s označením TCO Certified.

Udržitelnost na další úroveň

Společnost Philips Monitors zvolila přístup s udržitelností jako vodítko a cíl v celém produktovém cyklu. Jak zaručila TCO Certified 9. generace, jsou monitory Philips vyráběny zodpovědně s ohledem na životní prostředí a bezpečnost a vyznačují se řadou energeticky úsporných, inovativních a ekologicky šetrných technologií, které jsou vyráběny v udržitelném a etickém dodavatelském řetězci.

Například dvěma základními zelenými funkcemi je vybavena většina monitorů Philips. PowerSensor šetří až 70 % energie snížením jasu monitoru v době nepřítomnosti uživatele, zatímco LightSensor upravuje jas obrazovky podle okolního prostředí. Modely jako Philips 242B1G a Philips 272B1G jsou dva z celosvětově nejúspornějších monitorů, které jsou vyráběny v dodavatelském řetězci, kde jsou prioritou udržitelnost a etické otázky.

Síla vracet

Společnost Philips Monitors aktivně pracuje na transparentním a etickém procesu. Kromě zvyšování povědomí a pomoci uživatelům minimalizovat spotřebu energie a činit udržitelná rozhodnutí, monitory Philips aktivně přispívají k cílům SDG, kde je možné hodně ovlivnit. Naleznete je zde

O společnosti MMD

Společnost MMD-Monitors & Displays Holding BV (dále jen „MMD“), registrovaná v Nizozemí a sídlící v Amstrodamu, je 100% ve vlastnictví společnosti TPV Technology Limited („TPV“), která je předním světovým výrobcem LCD monitorů a televizí. MMD disponuje výhradními právy na prodej a marketing monitorů značky Philips po celém světě. Kombinací silné značky Philips a výrobních možností společnosti TPV oslovuje MMD široké spektrum klientů s nabídkou inovativních produktů.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru