Další italské město prodává desítky domů za směšné sumy

Další italské město prodává desítky domů za směšné sumy

Pro některé je vyhlídka na koupi levného domu v Itálii šancí opustit svůj starý život a začít znovu. Bisaccia, malebná destinace v jižním regionu Kampánie v Itálii, uvádí na trh 90 zchátralých budov za jedno euro a připojuje se k dalším místům v celé Itálii, která se snaží zachránit umírající komunity tím, že motivuje lidi, aby se tam přestěhovali. 

Jak je obvyklé u italských výhodných nabídek domů, od kupujících se očekává, že se zaváží k renovaci svých nově nabytých nemovitostí, ale na rozdíl od jiných měst není stanovena výše investice ani časový rámec pro dokončení práce. Právě na tuto výhodu vedení města sází. Vítězným přínosem společnosti Bisaccia je to, že místní úřady vlastní všechny prázdné domy opuštěné před lety obyvateli, kteří uprchli hledat lepší budoucnost.

Bisaccia sedí na vrcholu dvou mírně zvlněných kopců obklopených nízkým lesem a je klidným místem. Kdysi prosperující centrum bylo emigrací tvrdě zasaženo. Série vážných zemětřesení, poslední v roce 1980, zrychlila úbytek populace. Tamnější obyvatelé mají pověst přátelských a zábavných lidí.

Zdroj, foto: cnn.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru