Dnes vyšlo 15 článků

Další internetová bublina praskla, hodnota Bitcoinu zase raketově padá

Další internetová bublina praskla, hodnota Bitcoinu zase raketově padá

Lehce nabyl, lehce pozbyl. Tak by se dal charakterizovat Bitcoin. Od včerejšího pozdního odpoledne hodnota virtuální měna padá raketovým tempem. Za jeden tak Bitcoin ztratil skoro 3/4 své hodnoty.

Růst hodnoty měny Bitcoin (BTC) dosáhl včera svého maxima po přibližně měsíčním výrazném růstu. Na největší burze Mt. Gox se Bitcoin obchodoval s maximálním kurzem 266 dolarů za 1 BTC respektive 203 eur za 1 BTC.

Vývoj měny Bitcoin

Vývoj virtuální měny Bitcoin za poslední období

V pozdních odpoledních hodinách začal ale směnný kurz Bitcoinu prudce klesat, přičemž příčiny poklesu nejsou jasné. Během poklesu měla největší burza Mt. Gox problémy s dostupností a funkčností, které podle stanoviska burzy byly způsobeny zvýšeným objemem transakcí. Zda byl pokles důsledkem a nebo příčinou těchto problémů není zatím potvrzeno.

Bitcoin následně za několik hodin atakoval minimální hodnoty 82 eur za 1 BTC a 105 dolarů za 1 BTC, po kterých se kurz později ustálil na hodnotě kolem 130 eur za 1 BTC.

Další výrazný pokles nastal v několika fázích dnes a po 16. hodině dosahoval kurz na Mt. Gox 92 eur za 1 BTC. Následně ale burza Mt. Gox oznámila zastavení obchodování do zítra 4:00 našeho času, přičemž kontroverzně uvedla dva důvody. V základním sdělení informuje, že obchodování bylo zastaveno, aby se trhy po pádu ceny uklidnily. V bližším vysvětlení zase ale uvádí, že obchodování bylo zastaveno z důvodu upgradu databáze.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru