Dnes vyšlo 15 článků

Další hrozba. Identifikují vás pouze na základě způsobu psaní na klávesnici

Každý z nás píše jinak, ať už se jedná o psaní propiskou nebo pomocí počítačové klávesnice. V dnešní době je dokonce možné identifikovat vás na základě psaní textu do počítače. Výzkumný tým zabývající se bezpečností vedený Per Thorsheimem a Paulem Moorem totiž vyvinul systém, který s vysokou jistotou může identifikovat osobu, která sedí u počítače, a to na základě způsobu, jakým ťuká do klávesnice.

Výzkumný tým zabývající se bezpečností vedený Per Thorsheimem a Paulem Moorem vyvinul systém, který je schopen vysokou jistotou identifikovat osobu pouze na základě způsobu,který ťuká do klávesnice. Systém poukázal na hrozbu databáze, která identifikuje uživatele pouze na základě způsobu psaní na klávesnici v rámci několika webových stránek.

ID-10067793

Jak se bránit?

Proti této hrozbě je naštěstí možné se bránit pomocí rozšíření  Chrome, za kterým stojí právě zmíněný tým. Nástroj byl vytvořen díky poznatku hrozby identifikace uživatelů prostřednictvím psaní na klávesnici. Tento systém funguje tak, že snímá vaše úhozy na klávesnici a webovým stránkám je poskytuje s krátkou prodlevou. Řešením také může být psaní textu offline, který do polí na internetových stránkách vložíte pomocí copy-paste.

Zdroj/foto: techradar, freedigitalphotos

 

Komentáře

Nahoru