Dal výpověď v práci, založil milionovou společnost a procestoval už 140 zemí světa

Johnny Ward v roce 2009 žil v Austrálii a pracoval pro společnost organizující konference. Jednalo se o pracovní místo v oblasti prodeje a jeho měsíční plat se společně s prémiemi vyšplhal až na 20 tisíc dolarů.

Johnny Ward, jehož vychovávala svobodná matka v Severním Irsku, nemohl svému platu uvěřit.

„Pocházím z poměrně chudé rodiny. Bylo to šílené. V dětství jsem neměl moc peněz, a proto jsem s nimi zacházel velice opatrně.“

johnny-ward-5-easter-island-1

Johnny Ward na Velikonočním ostrově v roce 2014.

V roce 2006 ukončil univerzitu v Anglii a ještě před nastoupením na pozici v Austrálii pracoval jako poradce na letních táborech ve Spojených státech a učil angličtinu v Thajsku. Aby si mohl tento výlet dovolit, musel být pět týdnů pokusným králíkem v lékařských výzkumech v irské nemocnici. Vydělal si tak 2 tisíce až 3 tisíce dolarů na svou cestu.

Ačkoliv v Austrálii získal dobře placené místo, které mu zajistilo pravidelný přísun peněz, něco mu stále chybělo.

„Měl jsem pocit, jakoby mě ta práce nenaplňovala,“ říká dnes jednatřicetiletý Johnny. „A nebyl jsem svobodný, musel jsem prosit o volno. A nejde mi to s autoritami.“

Poprvé se pokusil odejít z práce po šesti měsících. Zaměstnavatel mu nabídl novou pozici, dvojnásobný plat a sponzorství potřebné pro získání australského pasu. Johnny Ward nabídku přijal, ale jeho srdce ne. Na nové pozici působil pouze čtyři měsíce. V roce 2010 odjel do Afriky.

„V té době se hrálo Mistrovství světa ve fotbale a já jsem měl peníze v kapse. Nikdy jsem neviděl tolik peněz na mém bankovním účtu, a tak jsem si rezervoval jednosměrný lístek do Zimbabwe.“

johnny-ward-banos-ecuador-1

Johnny Ward v Ekvádoru.

Před příjezdem do Zimbabwe strávil několik posledních měsíců vytvářením webových stránek. Založil si cestovní blog, který si mohl se svými penězi na účtu dovolit.

„Jsem technický anti-talent. Když jsem zapomněl heslo na Facebook, byl to boj. Koncept vydělávání peněz online jsem absolutně nechápal. Potom jsem narazil na konkrétní věc, o které jsem si řekl: ‚Wow, nemůžu tomu uvěřit.‘“

„Pamatuji si na první peníze, které jsem kdy vydělal. Bylo to 80 dolarů. První chlap mi zaplatil za jeho reklamu na mých webových stránkách. Zcela změnil můj postoj a napadlo mě, že to může takhle fungovat.“

Pustil se do mise. Chtěl vidět každou zemi světa a zkušenosti psát do svého cestovatelského blogu OneStep4Ward. Vytvořil online mediální společnost Step4Ward Media, která poskytuje webové služby, jako je vytváření obsahu a správu SEO. Johnny Ward spolupracuje prakticky se čtyřmi dalšími lidmi. Po třech letech od založení společnosti mu firma vydělala více jak milion dolarů, což je průměrně tisíc dolarů denně.

Z peněz si v hotovosti koupil dvoupokojový apartmán v Thajsku, kde každý rok tráví tři měsíce předtím, než se opět vydá na cesty. Aktuálně navštívil více než 140 zemí světa.

„Nevypadá to jako realita,“ přiznává samotný Johnny Ward. „Nežiji bleskový a marnotratný život. S penězi jsem velice opatrný. V Anglii mám osobního bankéře, který mi pomáhá s investicemi. Koupil jsem si jeden byt v Londýně a jeden v Bangkoku. A plánuji koupit ještě další byty v Londýně.“

johnny-ward-tamanique-el-salvador-2

A takto pracuje.

Johnny Ward radí lidem, kteří chtějí žít podobný životní styl:

„Bojím se z tohoto věku sociálních sítí, lidé se ztrácí ve vytváření inspirativních memů a přehnaným sdílením každé hlouposti. Jediné, co stačí, je jít a udělat to.“

„Miluji čtení o všech úžasných věcech. Musíte si říct: ‚Dost a nyní na to jdu já.‘ Můžete uvíznout v online světě. Říkám lidem, že nemusí vydělávat milion dolarů. Na začátku můžete vydělávat jeden dolar, deset dolarů či padesát dolarů. A potom si řeknete: ‚Wow, je to fakt možné.‘“

Jeho další radou je, aby lidé začali psát blog.

„Nezáleží na tom, jaké máte plány a jak chcete vydělávat peníze online. Vždy začněte psát blog. Musíte mít hlas a musíte si vybudovat autoritu. Myslím si, že mít blog je nedílnou součástí tohoto hnutí.“

„Vždy jsem chtěl být svobodný. Ten pocit pochází z dob, kdy jsem byl na mizině. Tehdy jsem nebyl svobodný, protože jsem nebyl finančně svobodný. Být skutečně svobodný znamená mít finanční jistotu, která vám umožní dělat, cokoliv budete chtít.“

Zdroj / Foto: Business Insider

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru