Dal na Facebook text oblíbené písně, skončil ve vězení

Dal na Facebook text oblíbené písně, skončil ve vězení

Dáváte na Facebook texty svých oblíbených písniček? Jestli ano, tak zpozorněte – může vás to totiž dostat do vězení. Přesně to se totiž stalo v americkém státě Kentucky, který byl kvůli umístění textu písně na Facebook obviněn z terorismu.

James Evans má 31 let a pochází z amerického státu Kentucky. Mezi jeho oblíbený hudební žánr patří metal. A jako správný fanoušek jednoho dne na Facebook nahrál text svojí oblíbené písničky.

Thrash metalová píseň

Nicméně k jeho smůle byl text této písně doslova brutální. Jednalo se o píseň Class Dismissed (A Hate Primer), kde se zpívá o vyvraždění školy. Tuto píseň nazpívala skupina Exodus, která spadá do thrash metalu, který je již z definice svými texty velmi agresivní.

Nevíme přesně, jaké verše mu zajistily pobyt ve vězení, ale není těžké si to domyslet. Pojďme se nyní podívat na několik veršů této písně a jejich volný překlad:

  • Student bodies lying dead in the halls - Mrtvá těla studentů leží na chodbách.
  • Gun fire ends the debate – Střelba zbraní ukončuje diskuzi.
  • Killing everyone who ever thought me strange – Zabíjíc každého, kdo mě považoval za divného

Jak sami vidíte, tak text této písničky rozhodně není slušný a může i mnoho lidí pohoršit. Jsou ale tyto věty důvodem k tomu, abyste šli do vězení? Podle americké policie ano.

Důsledky

Dle ní totiž James vyhrožoval, že „zabije studenty anebo učitele ve škole“. Nyní je tedy obviněn z „vyhrožování teroristickým útokem“, za což může jít do vězení na 5 až 10 let. První soudní stání se koná 1. října.

Naštěstí se jeho obhajoby ujmula americká neziskovka ACLU (Americký svaz pro občanské svobody), jejímž cílem je chránit práva a svobody jednotlivců, tedy i svobodu projevu.

Členové skupiny Exodus jsou jinak obyčejní lidé, někteří dokonce mají děti

Členové skupiny Exodus jsou jinak obyčejní lidé, někteří dokonce mají děti

Toto obvinění rovněž zkritizovala samotná skupina Exodus. Její kytarista Gary Holt prohlásil, že pokud je naše společnost skutečně takto paranoidní, tak míříme k orwellovskému světu.

My nyní můžeme jenom doufat, že James Evans bude osvobozen. A doufáme, že něco takového by se u nás stát nemohlo.

Zdroj: mashable.com

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru