Dnes vyšlo 15 článků

Ďábelská „budící“ aplikace vás donutí ráno cvičit

Ďábelská „budící“ aplikace vás donutí ráno cvičit

Budíky mají v našem životě trochu schizofrenní úlohu: potřebujeme je proto, aby nás donutily udělat věc, kterou vážně nechceme – totiž zvednout se ráno z postele. S tímto nevděčným úkolem se pojí existenciální otázka: Který budík je nejlepší?

Je to ten, který nám dá, co chceme (tedy dlouhý a nerušený spánek), nebo ten, který nám dá, co potřebujeme (jinými sovy, nekompromisně nás vykope z postele)? Odpověď na tuto otázku není lehké najít, ale jisté je, že aplikace Wake N Shake patří zcela jistě do té druhé kategorie. Aplikace Wake N Shake je určená pro iPhony a najdete ji na adrese: https://itunes.apple.com/us/app/wake-n-shake-alarm-clock/id461785823?mt=8

Skutečně zlé budíky

Není to první budík, který dokáže bezpečně a hluboce frustrovat své majitele. V posledních letech se zrodily všelijaké zrůdnosti, od aplikace, která vás po ránu nutí řešit matematické rovnice až po Clocky Alarm Clock, okolečkovaného stvoření, které se hlasitě rozpípá a přitom vám ujede pod rukama až na druhý konec pokoje.

Wake N Shake, který mimochodem nedávno obdržel upgrade 4.0 a nové UI, je mezi všemi příšernými budíky ten nejďábelštější. V první řadě tu není žádná možnost, jak zvonění budíku odložit – tato funkce tu zkrátka zcela chybí.

Budík Wake N Shake lze utišit jediným způsobem…

A pak je tu jediná možnost, jak utišit otravné zvonění – musíte třesením svým smartphonem naplnit ukazatel na obrazovce. Jinak budík nezmlkne. Nemyslete si ale, že postačí nějaké vláčné povlávání zápěstím, zatímco jste ještě napůl v bezvědomí – musíte rukou pumpovat, jako byste se účastnili světového šampionátu v protřepávání  martini.

Vývojář aplikace Pedro Alejadro Wunderlich přiznává, že aplikace byla vytvořena, „aby budila lidi bez kapky slitování.“ Tým vyzkoušel celou řadu způsobů, jak lidi přimět zůstat vzhůru – od náročné duševní práce, jako je právě řešení matematických příkladů přes vyděšení lidí až do probuzení, až po fyzickou práci. Ta poslední možnost se ukázala jako nejúčinnější. Při pohybu se totiž rozproudí krev a to člověka spolehlivě dostane na nohy.

Nejlepší budík? Ten nejkrutější

Aplikace má některá další vylepšení, třeba mód pro rychlý šlofíček nebo sociální probouzecí komponent, který celé záležitosti dodává nádech hračičkovství – jedná se o sbírání odměn při soupeření s vašimi přáteli. „Jak ale člověk může myslet na odměnu, kterou dostane za brzké vstávání, když je ještě rozespalý a napůl v bezvědomí?“ ptá se Wunderlich. „Třesoměr“, který je možné nastavit na různou požadovanou intenzitu třesení, je účinný na mnohem základnější, primitivnější bázi fungování našeho organismu.

Aplikace pro iPhone Wake N Shake je asi tím nejkrutějším a nejlepším budíkem, jaký znáte

Ano – ďábelská aplikace Wake N Shake je skutečně vybavena znělkou „Zlověstný smích“

Nejlepší budík podle Wunderlicha je takový, který má nejméně slitování. Dobře ale ví, že lidé milují spánek a milují tu krátkou chvíli po ránu, kdy zamáčknou zvonící budík a ještě si na patnáct minut zdřímnou. Ví, že dokud bude mít budík nějakou skulinu, jak jej ošálit, lidé to udělají, a proto se úsilí jeho týmu momentálně zaměřuje na vychytání všech chyb, které by lidem umožnily ďábelskou aplikaci obelstít.

Koneckonců, když nebude možné vypnout aplikaci, stále ještě můžete vypnout celý telefon.

Zdroj:  https://www.wired.com/design/2013/07/design_06272013_evilalarm/

Zdroj obrázků: https://www.wired.com/design/2013/07/design_06272013_evilalarm/

Komentáře

  • parohac4

    S dovolením pár poznámek. Opět v textu není odkaz na aplikaci (v původním textu je) a není zde zmínka o tom, že jde o aplikaci pro iPhone (v původním textu sice přímo zmínka není, ale z celého textu je to patrné). Toto by nebylo od věci upozornit.

    Takže ještě přidávám odkaz na iTunes – https://itunes.apple.com/us/app/wake-n-shake-alarm-clock/id461785823?mt=8

    Já vím, omlouvám se, jsem šťoura ;-)

    • Naopak, tohle je chyba našeho redaktora, který to asi opomněl zmínit. Jsme rádi za každého „šťouru“, který nám pomůže vylepšit článek. Odkaz jsem přidal, info o tom, že to je appka pro iPhony také.

Nahoru