Dnes vyšlo 15 článků

Czech News Center jde nahoru. Už skoro ovládá český internet

Czech News Center jde nahoru. Už skoro ovládá český internet

V čele žebříčku zpravodajských agentur ovládajících český internet se to hýbe. Jedničkou sice nadále zůstává Seznam.cz, druhou příčku však nově obsadil mediální dům Czech News Center (CNC). Vyplývá to z analýzy projektu NetMonitor, který se specializuje na měření internetové návštěvnosti.

Rekordní počet reálných uživatelů

Czech News Center je podle počtu čtenářů největším mediálním domem v Česku. Spadají pod něj například deníky Blesk, Aha! a Sport nebo týdeník Reflex. Internetové mutace zmíněných titulů nyní úspěšně zaútočily na nové rekordy. Za měsíc srpen zaznamenaly výrazný nárůst reálných uživatelů na více než 6 milionů (konkrétně 6 630 000), díky čemuž odsunuly na třetí pozici vydavatelství Mafra (spravuje například server iDnes.cz a Lidovky). Seznam.cz sice stále zůstává lídrem, v mobilních zařízeních však prvenství nově patří právě CNC.

Sídlo CNC v Praze 7

Miliardářská záležitost

Jediným akcionářem společnosti Czech News Center (dříve Ringier Axel Springer) je firma Czech Media Invest vlastněná dvojicí miliardářů Patrikem Tkáčem a Danielem Křetínským. Kromě mediální činnosti (součástí portfolia CNC je 27 tištěných titulů a 9 webových portálů) se věnuje také vývoji mobilních aplikací, nabízí služby virtuálních operátorů (BleskMobil či BleskPeněženka), zastřešuje alternativního dodavatele energií Blesk energie a provozuje vlastní tiskárnu. Před třemi lety zahájil ve spolupráci s Vyšší odbornou a střední školou managementu projekt Akademie žurnalistiky. V rámci tříletého studijního programu zde zájemcům poskytuje placené vzdělání v oboru mediálních studií.

První dáma českých médí

CNC se v roce 1991 stal první zahraničním vydavatelem, který vstoupil na český trh. Současnou generální ředitelkou je Libuše Šmuclerová, jedna z nejvýraznějších postav českého byznysu. Za své manažerské úspěchy byla opakovaně oceněna, několikrát se umístila například v anketách Hospodářských novin či časopisu Forbes zaměřených na vlivné ženy české veřejné sféry.

Zdroj: CNC.cz

Po maturitě zamířila na Filosofickou fakultu UK a potom se vrhla do psaní. Přispívá na řadu webů i tištěných časopisů, věnuje se copywritingu a hraje si s češtinou. Taky miluje čtení, takže týdně přelouská tři čtyři romány. Když právě nedělá nic z toho, vypomáhá v prodejně ovoce a zeleniny nebo sportuje. Zajímá se o média, psychologii a historii obyčejných věcí. Je nekuřačka a abstinentka, miluje mrkev a nesnáší kmín.

Komentáře

Nahoru