Czech Made Man na Ulož.to: Po výhrůžce se počet souborů zdvojnásobil

Czech Made Man na Ulož.to: Po výhrůžce se počet souborů zdvojnásobil

Před necelým týdnem se jednou z nejčtenějších událostí na internetu stalo rozhořčení podnikatele Zdeňka Kubíka vůči úložnému serveru Ulož.to. Ten se chystá podat žalobu, jelikož na daném serveru nalezl ke stažení film Czech Made Man, v němž jeho samotného ztvárnil herec Jan Budař. O celé události jsme vás informovali mezi prvními.

Kdo by čekal, že se Ulož.to dá do ústupu, by se pletl. V den oznámení události se po vyhledání fráze “czech made man” na Ulož.to objevilo celkem 5 souborů ke stažení. Dnes je počet dvojnásobný. Nutno podotknout, že ne všechny soubory obsahují daný film, ale i jakési amatérské záběry se stejným názvem. Také není jisté, zdali jsou to všechny soubory s tímto filmem. Je možné, že se pouze jinak jmenují. Pak je nelze dohledat, ale pouze navštívit přímo skrze odkaz.

Právě vyhledávání Kubíka nejvíce zlobí. Spokojil by se s jeho odstraněním. Vyhledávání je rozhodně nejdůležitější součástí webu a uživatel se tak může prodrat mezi více než 10 miliony soubory.

Celá událost a její popularita podnítila dvě věci – upozornila na film, který má na České filmové databázi hodnocení 63%, a mnoho lidí si jej stáhlo. Na internetu se totiž objevily reakce, kde lidé přiznávají, jak ihned po upoutání na tento film Ulož.to navštívili a začali stahovat. Mimo jiné i v našich komentářích.

Jak celá událost dopadne je ve hvězdách. Hlasovat můžete v naší anketě, kterou jsme zveřejnili již v minulém článku.

[poll id=”73″]

V únoru 2010 ho coby studenta střední školy veřejnoprávní napadlo založit IT magazín. Našel si zajímavou doménu a začal budovat. Po roce mělo Objevit.cz denně stovky návštěvníků a stále jim předkládá více a více zajímavých článků z oblasti IT.

Komentáře

Nahoru