Dnes vyšlo 15 článků

CZC.cz přidává 3D fotografie produktů

CZC nám chce při nakupování online zase o něco přiblížit zážitek z nakupování v kamenném obchodě. Když se vydáte do obchodu, máte možnost si tam výrobek prohlédnout hezky ze všech stran. Zatímco doposud jste na CZC viděli produkty jen na fotografiích, teď už je lze rovněž otáčet.

Více než 2000 produktů už má 3D fotografie a každý týden jich bude přibývat přibližně 200. Pro uživatele bude nakupování pohodlnější. Když u nějakého výrobku uvidí ikonku 3D, budou si jej moci sami prohlédnout ze všech stran a nebudou závislí jen na tom, jaké fotky jsou k dispozici.

3d

Notebookem otáčíte buď myší nebo navigačním panelem v pravém spodním rohu

Celá funkce přitom běží jen v HTML a JavaScriptu, takže je dostupná ve všech webových prohlížečích. Jedna produktová fotka je sice složená z 36 fotografiích a má rozlišení 4K, ale její velikost nepřesahuje 50 MB (což lze srovnat s půlminutovým videem na YouTube).

loading

3D snímek se pár vteřin načítá

3D produktové fotky má na svědomí společnost 3D V360 LIMITED, mezi jejíž zákazníky patří i Datart a Heureka. Mají totiž fotobanku 3D fotek různé elektroniky.

„Produkce 3D fotografií je časově i technologicky náročnou činností. Práce začíná již ve skladu produktů, které je nutné přesunout za našimi techniky k fotostrojům. Následuje příprava produktu pro samotné focení, k němuž používáme vlastní plně automatizovanou technologii. Po focení přichází fáze postprodukce, kdy jsou jednotlivé fotografie upraveny a spojeny do finální podoby,“ přibližuje proces výroby ve zprávě CZC Ondřej Kučírek, spoluzakladatel společnosti.

Vyzkoušejte si 3D produktovou fotku třeba tady nebo tady.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru