CZ.NIC se podílí na vývoji BIND 10 a hostí mezinárodní setkání vývojářů

CZ.NIC se podílí na vývoji BIND 10 a hostí mezinárodní setkání vývojářů

Systém BIND představuje nejpoužívanější softwarové řešení pro správu a provoz DNS serverů, používán je  hlavně na servech se systémy UNIX a Linux. Původně  byl vytvořen studenty na University of California at Berkeley. Na jeho nejnovější verzi se nově bude podílet i správce české národní domény CZ.NIC. Jeden ze zaměstnanců, Michal Vaner, se stal členem týmu patnácti vývojářů tohoto systému. V nové verzi se setkáme s vylepšením modularity, s možností individuálního přizpůsobení systému konkrétním potřebám, klasterizací, integrací, objemovou pružností a dalším. Více informací o nové verzi naleznete zde.

„Hlavní náplní mé práce je vývoj autoritativní části. Momentálně se projekt blíží do stavu, kdy jej bude možné nasadit do provozu. Nyní sice už má většinu základní funkcionality, ale ještě stále obsahuje řadu nedostatků. Osobně práci v projektovém týmu BIND 10 vnímám jako velkou příležitost přispět k rozvoji internetu na globální úrovni a také k navázání kontaktů v rámci světové odborné komunity,“ uvádí Michal Vaner na webových stránkách CZ.NIC.

Kromě této události čeká Prahu ještě jedna. Hostí totiž BIND 10 developer meeting, což je setkání vývojářů, které bude probíhat ve výukovém a vzdělávacím centru Akademie CZ.NIC do konce tohoto týdne.

Zdroj: NIC.cz (tisková zpráva), Wikipedia

Štítky: ,

V únoru 2010 ho coby studenta střední školy veřejnoprávní napadlo založit IT magazín. Našel si zajímavou doménu a začal budovat. Po roce mělo Objevit.cz denně stovky návštěvníků a stále jim předkládá více a více zajímavých článků z oblasti IT.

Komentáře

Nahoru