Dnes vyšlo 15 článků

Cyberhouse je navržen pro ty, kteří přežili apokalypsu

Cyberhouse je navržen pro ty, kteří přežili apokalypsu

Ruské studio Modern House Architecture & Design se inspirovalo Teslovým Cybertruckem a vytvořilo Cyberhouse pro skupinu přeživších z apokalypsy.

Architektonický koncept byl vytvořen společností Modern House Architecture & Design jako dům, který by byl vhodným obydlí pro majitele Cybertrucku. Alex Wizhevsky, hlavní architekt společnosti Modern House Architecture & Design, věří, že by pro skupinu lidí, kteří přežili zombie apokalypsy, udělal ten největší smysl a dům navrhl, aby pro ně byla pevností.

„Když jsem viděl prezentaci Cybertrucka Elona Muska, měl jsem otázku:„ Jak by vlastník takového auta vypadal, “protože je to auto s velmi chráněným obrněným vozem,“ řekl Wizhevsky. „Zdá se, že byl vytvořen, aby přežil v extrémních podmínkách. Zdá se mi, že potřebujeme dobře chráněný dům, pevnost, bunkr, kde můžete bezpečně přežít jakoukoli hrozbu.“

Domov má svou podobu přímo z Cybertrucku, který studio popisuje jako „post-apokalyptický pickup“. Šikmé stěny domu by byly vyrobeny z vyztuženého betonu a obloženy ocelí tak, aby odpovídaly povrchové úpravě automobilu. Pro zabezpečení by to bylo kompletní se stíněnými okny, kovovými žaluziemi a vzduchovými uzávěry.

Snímek obrazovky 2020-01-28 v 10.51.49

 

Snímek obrazovky 2020-01-28 v 10.51.57

 

Snímek obrazovky 2020-01-28 v 10.52.07

Třípodlažní dům je postaven kolem Cybertrucku a obě ramena domu se rozprostírají po obou stranách vchodu do garáže. Tento hlavní vchod by vedl k centrálnímu atriu obsahujícímu výtah, který by zvedl auto do druhého patra. Okolo tohoto atria v přízemí budou uspořádány ložnice a obytné prostory se střešní terasou nad nimi.

Přestože je Cyberhouse teoretickým návrhem, Wizhevsky si myslí, že domov ukazuje, jaká by mohla být rezidenční architektura v budoucnosti. „Věřím, že se jedná o návrh budoucnosti, protože rychlost života rychle roste a maximální jednoduchost a užitečnost přicházejí do popředí architektury,“ vysvětlil.

„Klienti k nám často přicházejí s jedinečnými požadavky, které je třeba implementovat, takže pro nás se Cyberhouse stal definitivním výhledem do budoucna, protože je těžké si představit, jak toto auto stojí v dopravní zácpě v městském prostředí, do kterého harmonicky by to zapadalo, “pokračoval.

Zakladatel Tesly Elon Musk představil neprůstřelnou elektrickou Cybertruck v listopadu 2019. Radikální design rozdělil názor na sociální média, přičemž lidé to nazývali „odvážným“ i „směšným“.

Zdroj, foto: dezeen.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru