Dnes vyšlo 15 článků

Cukrářské zázraky z rukou architekta! Algoritmicky modelované dorty, 3D tiskárna a geometrie

Jaké zázraky vznikají, pokud začne s cukrářstvím architekt? A co vznikne ze spojení tradičních a nejnovějších technologií? Tento kousek vznikl za pomoci grafického algoritmického editoru Grasshopper a 3D tiskárny. Podívejte se s námi i na ostatní zajímavé designové “kousky” dortů, které vznikly díky práci 3D tiskárny a vizualizace z rukou ukrajinské architektonické designérky Dinara Kasko.

cake

Kouzelné dezerty díky 3D modelování a 3D tiskárně

V poslední době se klade důraz na to, aby byly dezerty nejen chutné, ale i esteticky zajímavé. Pokud vás zajímá kvalita a nejnovější technologie, Dinara Kasko, která kvůli lásce k cukrářství skončila s architekturou, se orientuje právě na 3D modelování a vizualizace, kdy za pomoci tohoto a 3D tiskárny vytváří perfektní formy na cukrářská díla. Lépe řečeno s architekturou neskončila, pouze ji přenesla do cukrářského umění.

cake 2Inspirací k tomuto dezertu jí byla práce umělce a inženýra Matthewa Shliana. Kasko díky tomu vytvořila dílo, který se skládá z 81 jedinečných unikátních kousků – každý je jiný. V každém najdete vrstvy meringue, ganache, berry confitu, křupavou sušenku a pokrytý je růžovou čokoládou Ruby.

Podívejte se, jak dezert vznikal:

Nicméně o této ženě psala média už dříve, za zmínku stojí též její Bubbly díla,která opět vznikla za pomoci 3D modelování a jiného editoru. Ne nadarmo na svém Instagramu nasbírala už  přes 430K fascinovaných followerů.

modelování

dinara při práci

Dinara Kasko při práci. Dodejme, že jí není ani 30 let a už se dokázala prosadit.

bubbly

bubbly2

Podívejte se na její Cherry Cake:

Silikonové formy na dort z 3D tiskárny

Dodejme, že její formy si můžete dokonce zakoupit na její oficiální stránce zde za částku od 43 dolarů.

Zde kupříkladu dílo Cluster Cake:

geForma Triangulation:

fffffDále vytvořila formu Chocolate Block, recept na dort k formě samozřejmě dostanete, takže záleží jen na vás a vaší šikovnosti.čokoláda

Dále jsou z minulého roku známy i její další vizuálně velice zajímavé dortové kreace, pro změnu v duchu geometrie. Na výsledný efekt se podívejte sami.

geometrie

geomZdroje foto + info: Youtube, Instagram Dinara Kasco, Dinaracasko.com, Boredpanda.com, Dezeen.com, Quokkamagazine.co, Fastcodesign

 

Komentáře

Nahoru