Dnes vyšlo 15 článků

Čtyři překvapivé fakty o World of Tanks! Budete koukat!

Čtyři překvapivé fakty o World of Tanks! Budete koukat!

World of Tanks. V dnešní době již pojem, který pro mnoho lidí znamená skvělou zábavu a za kterou se nebojí utrácet reálné peníze. Jedná se o online hru, která se má simulovat 2. světovou válku. Můžete hrát za několik národností (Čína, Francie, Sovětský svaz, USA, Velká Británie, Japonsko, Třetí říše). Hra je propracována do nejmenších detailů a proto si při hraní připadáte, jako byste opravdu byli ve 40. letech dvacátého století.

O to však v tomto článku nejde. Podstata a vzhled World of Tanks jsou známi už řadu let a proto se pojďme podívat na nejzajímavější a nejpřekvapivější fakty o této hře, které většina lidí neví.

1. Polovina všech serverů je čistě asijská

Možná Vás překvapilo proč tvůrci přidali postupně do hry i čínská a japonská vozidla. Důvodem jistě bude i to, že hra je v Asii velice populární a ze šesti světových serverů jsou hned tři asijské. Svůj samostatný server má Jižní Korea, Čína i Vietnam. Další pak je také napůl v Asii, protože se jedná o ruský. Poslední dva jsou evropský (i pro severní a západní Afriku) a severoamerický.

2. Hru vyvinula běloruská firma

Tvůrce hry – Wargaming.net – je běloruská firma! Ta byla založena v roce 1998 Victorem Kislyiem. Pracuje pro ní víc jak 2200 lidí a má základny po celé světě. Mimo jiné v Berlíně, Singapuru, Paříži, Sydney nebo v Tokyu. Hledí do budoucna, kdy chce prorazit také do latinské Ameriky a Brazílie.

3. Krádeže virtuálních tanků ve WOT řeší i policie

Vzhledem k tomu, že základní hra je zdarma, ale prémiový účet už za opravdové peníze, snaží se občas lidé přiživit na cizím dotovaném účtu. Příklad za všechny se stal právě v Bělorusku, kolébce celé hry. Tamnímu hráči se někdo naboural na účet a prodal si od něj tank za zlomek ceny. Když na to majitel přišel, okamžitě kontaktoval policii. Ta pachatele dopadla a zjistila, že není ani zletilý. Další zajímavostí je, že okradený hráč je ve skutečnosti opravdový voják. Policie mu po dopadení zlodějíčka virtuální tank vrátila.

4. Miliony hráčů z celého světa

Loni vydal Wargaming.net také video, kde ukazuje další zajímavosti a statistiky o hře. Nechceme to celé papouškovat a upřít Vám doprovodný vizuální zážitek a proto nahrávku jako čtvrtý fakt přikládáme.

Zdroj: Facebook.com, Wargaming.net, lidovky.cz, wikipedia.org

Student vyšší odborné školy sociálně právní. Fanoušek asijské kultury, české historie a italské kuchyně. Člověk, který se snaží psaním přenášet dobrou náladu.

Komentáře

Nahoru