Tisková zpráva: Čtvrtý mobilní operátor Air Telecom přichází s nejlevnějším neomezeným voláním na trhu

Čtvrtý mobilní operátor Air Telecom přichází s nejlevnějším neomezeným voláním na trhu

Zákazníci čtvrtého mobilního operátora Air Telecom, který na podzim loňského roku odkoupil síť U:fon, mohou nově volat také v nejrozšířenější mobilní síti standardu GSM. Mohou tak bez omezení využívat např. své chytré mobilní telefony nebo tablety. Operátor zároveň dnes představil tarif neomezeného volání Air Unlimited za nejnižší cenu na trhu – 640 Kč měsíčně včetně DPH. Nabídka je určena pro stávající i nové zákazníky Air Telecomu (provozovatele sítě U:fon). Dostupná je tak již nyní, a to nejprve na prodejní lince 800 666 777 a e-shopu www.ufon.cz.

 Mobilní operátor Air Telecom dnes v rámci své produktové strategie v České republice rozšířil své portfolio mobilních služeb ve standardu GSM. Zároveň dnes představil nejvýhodnější neomezený tarif na trhu.

Air Telecom (U:fon) spouští GSM služby…

Čtvrtý mobilní operátor Air Telecom bude využívat hostující síť jednoho z tuzemských mobilních operátorů, a to ve stejně širokém spektru souvisejících GSM služeb i v kvalitě  pokrytí signálem České republiky, na něž jsou rezidentní zákazníci zvyklí u kteréhokoliv z trojice dominantních operátorů.

K poskytování služeb však využívá vlastní call centrum, infolinku, e-shop i další potřebné vlastní technologické zázemí.

Mobilní operátor Air Telecom, který na podzim roku 2012 odkoupil síť U:fon, díky tomu tak plánovaně rozšířil své portfolio služeb i o tarify v síti nejběžnějšího standardu GSM. Touto fází však rozšiřování působení na českém trhu nekončí.

„Nejsme pouhý virtuální operátor a nejsme ani jiný tabulkový typ „podoperátora“. Jsme čtvrtý plnohodnotný mobilní operátor, který na trhu působí již od roku 2007. Velmi rádi však nyní představujeme našim zákazníkům i výhodu možnosti získat kvalitní a přitom levné služby v síti GSM,“ řekl k tomu Martin Hes, předseda představenstva Air Telecom a.s.

Air Telecom vlastní osvědčení o provozování mobilní komunikační sítě, prodeji hlasových služeb a služeb přenosu dat a přístupu k internetu.

Čtvrtý mobilní operátor Air Telecom přichází s nejlevnějším neomezeným voláním na trhu

Čtvrtý mobilní operátor Air Telecom přichází s nejlevnějším neomezeným voláním na trhu

Air Telecom (U:fon) nabízí nejvýhodnější neomezené volání na trhu

Společně se vstupem do sítě ve standardu GSM dnes Air Telecom představuje i své tarify „Air“. Ty jsou již nyní k dispozici na společné prodejní lince Air Telecom a U:fon 800 666 777 nebo v e‑shopu www.ufon.cz.

Prvním z nich je tarif neomezeného volání do všech sítí s názvem Air Unlimited. Za cenu 640 Kč včetně DPH měsíčně zákazníci získají volání neomezeně do všech sítí a datový balíček s 1 GB FUP (závazek na 24 měsíců), při variantě bez úvazku vyjde tento neomezený tarif na 749 Kč včetně DPH. Cena SMS zprávy vychází na 1,01 Kč.

„Tarif Air Unlimited je tak levný, protože dáváme svým zákazníkům na výběr, zda chtějí platit za neomezené SMS,“ komentuje Roman Fůra, Business Development Director společnosti Air Telecom. „Naší filozofií je, že zákazníci, kteří chtějí neomezené volání, SMS zprávy z různých důvodů takřka nevyužijí. Proto jsme neomezený tarif pro tuto skupinu klientů udělali rovnou levnější. Naopak jsme vsadili na fenomén dnešní doby – internet v mobilu, proto má náš tarif již v základu 1 GB dat.“

SMS jsou možné také neomezeně

Naopak zákazníkům, kteří neomezené SMS zprávy budou přesto využívat, je připraven speciální balíček neomezených SMS zpráv. Za ten si připlatí 40 Kč včetně DPH měsíčně, celková cena neomezeného tarifu s 24měsíčním závazkem vyjde na pouhých 680 Kč včetně DPH.

Seznam tarifů od Air Telecomu

Tarif AIR Mini od Air Telecomu

Tarif AIR Mini od Air Telecomu už od 140 Kč za měsíc

Tarif AIR Relax od Air Telecomu

Tarif AIR Relax od Air Telecomu již od 290 Kč za měsíc

Tarif AIR Unlimited od Air Telecomu již od 640 Kč za měsíc

Tarif AIR Unlimited od Air Telecomu již od 640 Kč za měsíc

Tarif AIR Unlimited Plus

Nejvysšší tarif AIR Unlimited Plus vás vyjde na 680 Kč za měsíc

Zákazníci Air Telecomu jsou i členy výhodného U:fon klubu

V U:fonově klubu mají zákazníci řadu benefitů v podobě řady výhodných hlasových i datových služeb, nejen v GSM síti, v mnoha případech za nejvýhodnějších podmínek na trhu. Klub U:fon bude do budoucna nabízet i věrnostní program a další zvýhodnění. Ke vstupu do U:fon klubu se nevážou žádné další podmínky, členům z něj nevyplývají ani další povinnosti.

Všechny uvedené GSM tarify jsou k dispozici bez rozdílu pro naše stávající zákazníky, ale i ty nové, kteří se automaticky členem U:fon klubu stanou.

Neomezené tarify jsou u Air Telecomu dostupné již od dneška

Neomezené tarify jsou u Air Telecomu dostupné již od dneška

Air Telecomem o jejich neomezeném tarifu

Od jakého data bude Air Telecom tarify GSM prodávat a technicky obslouží zákazníky?

GSM tarify jsou již ode dneška (18. 4. 2013) v prodeji a první smlouvy a SIM karty začneme zákazníkům zasílat od pondělí (22. 4. 2013). Již nyní jsou k dostání na našem e-shopu (www.ufon.cz) a rovněž na zákaznické lince Air Telecom – 800 666 777, v pracovní dny mezi 9 a 19 hodinou a o víkendech od 10 hodin do 18 hodin.

Pod jakým brandem budete služby GSM nabízet? Dosavadní U:fon nebo už Air Telecom?

Mobilní operátor Air Telecom koupil síť se značkou U:fon. Nové GSM tarify budou již se značkou Air. Například název Air Unlimited pro nový akční neomezený GSM tarif.

Jaký je vůbec vztah operátora Air Telecom a U:fon?

Mobilní operátor Air Telecom je provozovatelem mobilní sítě U:fon. Vlastníkem U:fona se stal koncem roku 2012.

Air Telecom =   4. mobilní operátor,

=   český mobilní operátor

=   provozovatel sítě U:fon (standard CDMA)

=   poskytovatel služeb nejběžnějšího standardu GSM

U:fon              =   obchodní značka pro služby na síti se standardem CDMA

=   špičková CDMA síť, výborná zejména pro internetové služby, pevné linky a vysílačky

=   www.ufon.cz

Nové GSM tarify se týkají nových nebo i stávajících zákazníků?

Všechny uvedené GSM tarify jsou k dispozici bez rozdílu pro naše stávající zákazníky, ale i ty nové, kteří se automaticky stávají členem U:fon klubu.

A co je to U:fon klub a proč GSM tarify nabízíte v jeho rámci?

Vstupem do U:fon klubu získají zákazníci benefit v podobě širokého spektra hlasových i datových služeb v GSM, v mnoha případech za nejvýhodnějších podmínek na trhu. Klub U:fon bude do budoucna nabízet další věrnostní programy i další zvýhodnění. Ke vstupu do U:fon klubu se nevážou žádné další podmínky, členům z něj nevyplývají ani další povinnosti.

Získají zákazníci s vašimi novými GSM tarify stejné zázemí a doprovodné služby jako u svého dosavadního operátora?

Samozřejmě, nejen co se kvality a pokrytí ČR signálem týče, ale i co do rozsahu poskytovaných služeb, na které jsou zvyklí.

Jak to přesně bude s dostupností vašeho GSM signálu?

Pokryjeme více než 80 % území České republiky. Využíváme kvalitní hostující síť jednoho z největších českých mobilních operátorů.

V  síti jakého operátora tedy bude Air Telecom nabízet svoje nové GSM služby?

Využíváme hostující síť jednoho z tuzemských mobilních operátorů na základě partnerské smlouvy. Název operátora nemůžeme s ohledem na obchodní podmínky zveřejnit.

Jako český mobilní operátor jsme však díky tomu rozšířili své portfolio služeb i o tarify v síti nejběžnějšího standardu GSM.

O jakou formu spolupráce se jedná?

Nejsme pouhý virtuální operátor a nejsme ani jiný tabulkový typ „podoperátora“. Jsme čtvrtý plnohodnotný mobilní operátor, který na trhu působí již od roku 2007, a nyní jsme navíc přinesli svým zákazníkům výhodu v poskytování služeb v síti GSM. Původní U:fonova síť s technologií CDMA samozřejmě zůstává, je vynikající na poskytování internetových mobilních služeb nebo pevných domácích linek.

Air Telecom má však navíc vlastní call centrum s infolinkou, vlastní e-shop a další vlastní technologické zázemí. Jako čtvrtý mobilní operátor zároveň máme osvědčení o provozování mobilní komunikační sítě, prodeji hlasových služeb a služeb přenosu dat a přístupu k internetu.

Takže nejste tedy tím klasickým virtuálním operátorem, jak jej dnes známe?

Nejsme virtuální operátor, jsme mobilní operátor s bohatými zkušenostmi z oblasti telekomunikačních služeb, nyní tyto služby pouze rozšiřujeme do sítě nejběžnějšího standardu GSM. Co nás dále odlišuje od klasických virtuálních operátorů, kteří teprve na trh přijdou, jsou zkušenosti, zázemí, mnohaleté know-how a zkušený zaměstnanecký tým.

Je váš nový neomezený tarif v GSM schopen konkurovat ostatním operátorům?

Neomezené volání v GSM nabízíme za nejnižší cenu na trhu (640 Kč s DPH), jako bonus rovněž zákazník může využívat mobilní datové služby s datovým limitem 1 GB měsíčně zdarma.

A součástí neomezeného tarifu nejsou i neomezené SMS?

Ne že by je zákazníci nedostali. Zákazníkům chceme dát na výběr. Naší filozofií je, že zákazníci, kteří chtějí neomezené volání, SMS zprávy z různých důvodů takřka nevyužijí. Proto jsme neomezený tarif pro tuto skupinu klientů udělali rovnou levnější. Zákazníci, kteří mají o neomezené SMS zprávy zájem, si je mohou zvolit v rámci SMS balíčku za 40 Kč. Celková cena je 680 Kč včetně DPH měsíčně, což je to cenově vyjde výhodněji než u konkurence.

V tomto je náš akční tarif Air Unlimited ještě svobodnější než jiné srovnatelné tarify, proto, že si neomezené SMS zprávy mohou zvolit. Podobnou možnost navýšení FUP připravujeme i u souvisejících mobilních datových tarifů.

Jak to je se smluvním úvazkem?

Naše GSM tarify jsou při zvýhodnění podmíněné smlouvou na 24 měsíců, lze si je však objednat i bez závazku.

Pokud zákazník již má neomezený nebo jiný tarif u jiného operátora, jak k vám může přejít? Necháte mu i jeho původní telefonní číslo?

Telefonní číslo, pokud zákazník chce, mu během převodu samozřejmě zůstane. S tzv. „portací“, tedy přenesením telefonního čísla, mu rádi pomůžeme a může k nám bez problému přejít.

Pokud má u svého původního operátora závazek, může se však stát, že stávající mobilní operátor bude požadovat určité sankce.

Jaké budou rozdíly pro fyzické osoby a jaké pro ŽL a firmy?  

Pro firmy a SME, tedy i živnostníky, brzy připravíme speciální možnosti.

Neplánujete propojení CDMA a GSM (např. přístroje či o dosah signálu internetu v ČR)?

Zkoumáme možnosti využití duálních internetových modemů, jak pro síť se standardem CDMA, tak i GSM. Ty ostatně na trhu už jsou k dispozici dlouhodobě. O mobilních telefonech pro oba standardy CDMA i GSM rovněž uvažujeme.

Jaké budou ceny volání do zahraničí u nových GSM tarifů Air Telecomu?:

Ceny při volání do zahraničí jsou srovnatelné s ostatními třemi mobilními operátory. Bližší informace prozradíme brzy.

Kde mohou zákazníci nové tarify získat?

V současné době na našem e-shopu na www.ufon.cz a naší prodejní lince na čísle 800 666 777, v našich prodejnách po celé České republice pak v průběhu května 2013.

Jsou vaše nové GSM tarify pouze na paušál nebo nabídnete i předplacené karty?

O předplacených kartách u GSM tarifů v tuto chvíli neuvažujeme.

Jak nový neomezený GSM tarif ovlivní cenotvorbu u vašeho stávajícího neomezeného hlasového tarifu (CDMA)?

Neomezený hlasový tarif v U:fonově síti se standardem CDMA nyní doprodáváme a v nejbližší době představíme jeho novou podobu. Prioritou samozřejmě zůstává neomezený tarif Air Unlimited v síti GSM.

Pokud si již váš zákazník před časem tento neomezený tarif v U:fonově síti CDMA zakoupil, jak může přejít k novému neomezenému tarifu?

S přechodem mu rádi pomůžeme. Stačí se ozvat na zákaznickou linku Air Telecomu s číslem 811 811 811 v provozních hodinách.

 

Komentáře

Nahoru