Čtrnáctiletá dívka byla za vtip na Twitteru zatčena

Čtrnáctiletá dívka byla za vtip na Twitteru zatčena

I my jsme vás informovali o vtípku čtrnáctileté holčiny, která prostě napsala jeden tweet. Nikdy ji totiž nenapadlo, co všechno tím odstartuje. Stačila zmínka o teroristickém útoku, o kterém napsala přímo American Airlines, a už je zatčená.

Čtrnáctiletá dívka tweetovala American Airlines hrozbu teroristického útoku. Když jí American Airlines odpověděli, že budou sledovat její IP adresu, zalekla se. Začala vysvětlovat, že to celé byl jen vtip, že to nemyslela vážně, že to psala její kamarádka, že je jen čtrnáctiletá dívka a ne terorista. Rovněž byla ale strašně nadšená z toho, kolik nových followerů jí tenhle blbý vtip přinesl. V jednom tweetu také hovořila o tom, že by byla strašně ráda, kdyby se to nikdy nedozvěděli její rodiče.

american-airlines-tweet

Jenže to má smůlu. Začátkem tohoto týdne se po internetu začaly šířit zprávy, že po vyšetřování policie byla v Rotterdamu zadržena. To je skutečně pravda. V pondělí byla dívka zatčena a probíhalo vyšetřování. Avšak hned další den, tedy v úterý, byla opět propuštěna. Nicméně je třeba dodat, že to není práce American Airlines, stojí za tím přímo nizozemští policisté.

politie-rotterdam

Sláva má i stinné stránky

Ale ani tisíce svých nových followerů si Sarah už neužije. Její vtip a způsob, jakým se bránila, se stal naprostým hitem internetu. Ale protože sláva má vždy i svou negativní stránku, přišlo Sarah velké množství nevhodných zpráv. Svůj účet pozastavila.

I účet American Airlines svou odpověď odstranil, jako kdyby chtěli celou záležitost smazat. Nicméně to už rozhodně nejde.

„Odstranili jsme ho v podstatě proto, že vyvolal velký ohlas. Odstranili jsme ho, abychom se mohli lépe soustředit na naše zákazníky.“

Na nějaké velké vyšetřování ze strany aerolinií nebo přímo FBI to tedy nakonec nevypadá. Vše bude ale záležet na nizozemských policistech.

Zdroje: Telegraph, Mashable, Fotografie: Flickr – millerm217

Komentáře

Nahoru