Tisková zpráva: ČSOB modernizuje služby internetové platby pro e-shopy

ČSOB modernizuje služby internetové platby pro e-shopy

Společnost Československá obchodní banka, a.s. oznamuje svým klientům plánované ukončení provozu služeb platební brány PaySec e-commerce a Virtuálního obchodního domu. Zákazníci ale získají jednodušší a modernější řešení.

 

ČSOB upozorňuje své klienty, kteří používají jejich platební brány, že má v plánu ke konci listopadu 2017 ukončit dvě služby týkající se internetového obchodu.

 

Od prosince nebude fungovat stávající platební brána PaySec e-commerce, včetně služby on-line platebních tlačítek a služba Virtuální obchodní dům, offline platební příkazy. Zároveň ale nabízí nová platební tlačítka ČSOB a Poštovní spořitelny/Era, která budou dostupná na bráně ČSOB.

 

pay-csob-cz-539x120

pay-era-cz-539x120

 

Klientům, kteří platební bránu ČSOB již mají implementovanou na svých stránkách s e-shopy, budou tlačítka automaticky aktivována. Pokud chce zákazník mít tlačítka přímo v rozhraní obchodu, musí postupovat podle návodu na stránkách.

 

Novinky v internetových platbách u ČSOB

 

Platební brána ČSOB nabízí moderní, komplexní a pohodlné řešení pro online platby. S tím také zlepšuje své služby. Všechny funkce původního řešení standardních plateb s podporou předvyplněného čísla karty, které nabízí platební brána PaySec e-commerce budou zachované. Navíc je možné hradit pomocí digitální peněženky MasterPass od společnosti Mastercard, tedy klient nepřepisuje své údaje do brány, ale jen platbu potvrdí heslem, PINem, či otiskem prstu v mobilní aplikaci a tím se zvýší pravděpodobnost, že nákup dokončí. MasterPass lze využít i pro platbu Visa kartou.

 

masterpass-online-button

Dále bude nově proveditelná Platba na klik. Rozumí se tím možnost automatizovaně provést platbu bez přesměrování na platební bránu a bez zadávání platebních údajů, kdy jsou potřebné údaje převzaty z dříve provedené autorizované platby automaticky a pro klienta je úhrada provedená na jedno kliknutí. Je to funkce přístupná pro zaregistrované klienty. Tato možnost ale musí být pro obchodníka povolena.
Také zde bude platební tlačítko ČSOB a Poštovní spořitelny, kdy bude zákazník e-shopu přesměrován do internetového bankovnictví, kde bude po přihlášní provedena úhrada a zpětné přesměrování do obchodu.

 

Jednoduché řešení EET

Krom toho nabízí ČSOB platební brána také na ostatních platbách nezávislé řešení EET. Díky tomu klienti nemusí komunikovat s Finanční správou, implementovat rozhraní, podepisovat a generovat kódy BKP a PKP. Komunikaci s Finanční správou a tyto potřebné záležitosti vyřídí právě platební brána pomocí rozšíření a klient má pak přehled o evidovaných transakcích ve webové aplikaci POS Merchant, přehled o DPH a samozřejmě možnost exportu dat a elektronicý výpis.

 

Zdroj: github.com/csob

Ráda objevuje svět kolem sebe. Cestuje, vzdělává se a potkává zajímavé lidi z celého světa. Věří, že v každém dřímá nějaký poklad, který lze nalézt. V životě si již sama vyzkoušela leccos a viděla i prožila věci, kterým lze často těžko uvěřit. Je plná života a miluje, když ho může předávat ostatním.

Komentáře

Nahoru