Crush The Castle 2

Žánr: Postřehová / Flashová / Strategie
Forma: zdarma
Multiplayer: ne
Vývojáři: ?
Autor recenzewebovehry
Odkaz na hruHrajte zde

Jaká je hra sama o sobě a čím se liší od prvního dílu? Podařilo se vývojářům vylepšit originální koncept nebo jen omleli něco, co už bylo vyčerpané? Srovnání si můžete přečíst v recenzi, beztak však uděláte nejlíp, když si hru zahrajete a okusíte tak vše na vlastní kůži.

Crush The Castle 2 – pokračování postřehové hry

Zatím co u Age of War, kde jsme po stručném srovnání prvního a následně druhého dílu dospěli k tomu, že se víceméně jedná o totožnou hru, která se jen snaží vypadat nebo lépe řečeno tváří, že vypadá jinak (což není z určitého pohledu rozhodně špatně). U Crush The Castle 2 je situace poněkud odlišná.

Změny nebo lépe řečeno pokrok je skutečně vidět už od prvního okamžiku. Hra se však pouze nesnaží vypadat jinak, ale jiná skutečně je. A to nemluvíme pouze o designové stránce – hra prodělala početný seznam změn, či lépe vyjádřeno vylepšení jak v technické tak grafické stránce.

Zde v recenzi můžeme aspoň nahlédnout na některé z nich, ovšem určitě vám nechceme prozradit všechno. Pravda je totiž taková, že osobní zkušenost je nade vše. Samotná fyzika ve hře – konkrétně fyzika střel a objektů se jeví jako mnohem svižnější a ráznější, těžko říct, zda-li je reálnější – rozdíl je však znatelný. Určitě to neznamená, že pokud jste uměli perfektně střílet v prvním díle, zde budete ztraceni.

1Online hra, která zabaví

Dalším aspektem, který poměrně okořenil lineární gameplay jsou dnes tolik populární achievmenty. Zde se tvůrci skutečně vyjádřili, což je znatelné na jejich rozmanitosti. Zde musíme hodnotit velice kladně, jelikož první díl působil strašně lineárně a jednotvárně – tvůrci to zřejmě věděli a pokusili se to zvrátit – vesměš úspěšně.

O tom svědčí i nenápadná grafická změna – povšimněte si, že každý level se odehrává v trochu odlišném prostředí než předchozí. Nejedná se o nic převratného, ale právě ono oživení a pocit, že další level je jiný je něco, co hře opravdu chybělo.

Crush The Castle 2 hodnotíme oproti prvnímu dílu kladněji, stále byl zachován originální koncept a i přesto, že hra je stále lineární (vyplývá to z její podstaty), tvůrci se to zjevně snažili omezit, co to šlo. Hru určitě doporučujeme.

 

Odkaz na hruHrajte zde

 

Komentáře

Nahoru