Credo Ventures a spol. si našlo novou investici za tři miliony dolarů – brněnský startup

Credo Ventures a spol. si našlo novou investici za tři miliony dolarů – brněnský startup

A je tu další brněnský startup, který si našel svého oblíbence, který do něj zainvestoval! Nyní se jedná o startup Codasip, který se specializuje na technologii ASIP. A kolik že přispěli? Nemálo, neboť jejich „skromný“ příspěvek činil tři miliony amerických dolarů, což musíte uznat pro startup z Brna rozhodně málo není.

Na trhu se objevila další firma pocházející z Brna, která má globální potenciál. Tentokrát se jedná o Codasip. Této společnosti by měly peníze (3 mil. dolarů) pomoci především k rozšíření z moravské metropole do širého světa.“Strategické a obchodní zkušenosti Credo Ventures jsou pro uskutečnění naší vize nesmírně důležité,“ uvedl samotný ředitel starupu Karel Masařík.

Internet věcí a ASIP

A čemu se vlastně startup věnuje? Primárním byznysem brněnské společnosti je internet věcí. Už dnes je k internetu připojeno neuvěřitelných 1,9 miliard zařízení. Podle předpokladů by toto číslo mělo v následujících čtyřech letech stoupnout až o pětinásobek. Technologie procesorů ASIP, což je také hlavním zájmem brněnského startupu, je právě pro připojená zařízení nejideálnější - totiž přizpůsobit instrukční sadu procesoru potřebám konkrétní aplikace. A následek? Nižší spotřeba a naopak vyšší efektivita.

A ještě dál!

„Codasip mění způsob, jakým jsou dnes aplikačně specifické procesy navrhovány. Těší nás, že můžeme této společnosti pomoci expandovat na nové trhy,“ komentuje Vladislav Jež z Credo Aventures. Společnost již v loňském roce vydala druhou verzi svého ASIP navrhovaného prostředí a rozšířila své hranice až do Spojených států a po dalších několika místech v Evropě.  Letos mají podobný záměr – rozšířit své působení.

TVBEAT

Tým Ondřeje Bartoše letos doslova jede, neboť již v březnu také investoval do analytického startupu s názvem TVBeat, který mimochodem pochází z Veleké Británie.

 

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru