Cover: Inteligentní zamykací obrazovka pro Android

Personalizované zamykací obrazovky pro Android nejsou ničím úplně novým – některé z nich přišly třeba jako součást celých launcherů, které přizpůsobí domovskou obrazovku. Nicméně jen málo zamykacích obrazovek umí to, co Cover. Aplikace Cover totiž poskytuje různé zamykací obrazovky pro různé lokality a časy. Rovněž se také učí, které aplikace používáte nejčastěji, aby vám k nim nabídla rychlejší přístup.

Todd Jackson, generální ředitel a spoluzakladatel Cover, se rozpovídal o tom, že aplikace nerozpoznává vaši polohu pomocí GPS, ale přes Wi-Fi a mobilní síť. Takže když jste v práci, může vám zobrazovat aplikaci počasí a emailu, zatímco Facebook či YouTube se vám mohou zobrazovat doma. Ale nemusí. Vše záleží jenom na tom, které aplikace používáte, když jste doma.

A to není všechno. Buď díky bluetooth nebo díky akcelerometru a gyroskopu je navíc aplikace schopna detekovat, kdy jdete pěšky nebo kdy jedete autem. Speciální možnosti vám tedy nabízí i ve chvíli, kdy se nacházíte ve vozidle.

„Když se pohybujete po jedné ose s konstantním zrychlením, může aplikace poznat, že jste v autě.“

tumblr_inline_mv6m80PA6L1spj4tq

Hodit by se vám mohla i funkce „Peek“, která vám umožní podívat se na aplikaci bez odemknutí telefonu. Stačí podržet ikonu a posunout ji doprava.

Cover ale není jen zamykací obrazovkou. Používáte na počítači klávesovou zkratku Alt + Tab pro přepínání mezi aplikacemi? Tak takhle nějak funguje i Cover. Například, když máte otevřenou aplikaci emailu, můžete chvíli podržet pravý horní roh, vyvolat tak seznam aplikací a rychle si vybrat, kam půjdete dále.

Proč je jenom pro Android?

Tak za prvé proto, že Android je otevřená platforma. Díky tomu umožňuje Coveru přemýšlet o tom, jak by se telefon měl chovat, a na základě toho ho vylepšovat a zobrazovat možnosti uživatelům.

Za druhé si jeho autoři myslí, že se počet uživatelů Androidu bude i nadále zvyšovat.

„Hodně vsázíme na Android, že to bude operační systém, který v průběhu několika příštích let přijmou miliardy uživatelů.“

A že by se Cover někdy v budoucnu snad mohl dostat i na iPhone nebo dokonce na Windows Phone, na to zapomeňte.

„Děláme něco, co nemůže být nikdy uděláno na iPhone,“ uvedl Jackson a poukázal na to, že vývojový cyklus je velmi odlišný od toho na iOS.

Kdy se dočkáme?

Zatím je stále v beta verzi.

„Chceme, aby byla konečná verze opravdu kvalitní. V alfa testu jsme minulý měsíc měli pouze 30 uživatelů a chceme více dat.“

Na konečnou oficiální verzi si tedy ještě budeme muset počkat. Už teď se ale na webu můžete zaregistrovat svým emailem a zajistit tak, že budete jedni z prvních uživatelů nové aplikace.

Zdroje: Engadget, Coverscreen

Komentáře

Nahoru