COTA: Bezdrátové nabíjení na delší vzdálenost

Ve světě smartphonů je velice skloňovaným tématem bezdrátové nabíjení. Ačkoliv se tato technologie objevila už před několika lety, na poli s chytrými telefony se příliš neujala. Za neúspěchem stojí pomalé nabíjení a fakt, že nabíjené zařízení musí být položené na speciální podložce. Se zařízením nesmíte manipulovat, aby nedošlo k přerušení nabíjení. Nicméně, tento problém by měl vyřešit nový systém, který se skrývá pod názvem Cota.

Systém Cota, který je pod záštitou společností Si-Ware Systems a Osiia, by měl mobilní telefon nabíjet na dálku výkonem až 10 wattů a v okruhu 9 metrů. Energie se přenáší přes rádiové frekvence, a proto bezdrátové nabíjení nepřekvapí drobné překážky. Můžete se s chytrým telefonem pohybovat po místnosti, aniž by byl v přímé viditelnosti s nabíječkou.

cota 2

Bezdrátové nabíjení Cota

Prostřednictvím bezdrátové nabíječky Cota by se měly dát nabíjet chytré telefony, tablety a přenosná elektronika. Nicméně, Cota má mnohem větší cíle. Chce sloužit k nabíjení bezdrátových klávesnic a myší.

Objevila se již spousta podobných návrhů, ale všechny byly neúspěšné. A možná Cota patří mezi výjimky. Necháme se překvapit, jak se život nové technologie bude dále vyvíjet.

cota

Brzy možná realita

Zdroj / Foto: Android and Me

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru