Dnes vyšlo 1 článků

Costa Coffee: Kávu plaťte hrnkem

Costa Coffee: Kávu plaťte hrnkem

Kavárenský řetězec Costa Coffee přichází s novinkou, která by měla zatraktivnit použití vlastního hrnku na kávu. A jak? Jako první kavárna začala prodávat hrnek, kterým je možné zaplatit. Hrnek funguje jako platební karta. 

Proti používání jednorázových kelímků na kávu, již vzniklo několik demonstrací. Jejich používání není v souladu s ekologií a očistou planety. Kelímky jsou sice vyrobeny z papíru, jenže jejich víčko je plastové a jejich vnitřní strana je potažena speciální plastovou vrstvou, aby kelímek nápoj nepropustil. Nehledě na to, že když kelímek vyhodíte do koše, zabere tam spoustu místa. Likvidace kelímků je velmi náročná a mohou ji provádět pouze specializované firmy. Přesto, že kavárny mají na Coffee To Go zisk, chtějí zákazníky naučit na nošení vlastního hrnku.

První snahou o minimalizování použití kelímku, je zvýhodněná cena kávy, pokud vám ji barista připraví do vašeho hrnku. Pokud se ptáte, kde takový hrnek sehnat, stačí se rozhlédnout po nabízeném sortimentu kavárny. V každém větším řetězci termo hrnky prodávají. Kavárna na tom má marži za prodej zboží a zároveň budete dělat neplacenou reklamu, kdekoliv se s hrnkem projdete.

Costa Coffee jako průkopník chytrých hrnků

Costa Coffee přišla s chytrým hrnkem – clever cup, kterým můžete kávu rovnou zaplatit. Při platbě tedy nemusíte vytahovat peněženku, což se v dnešních mrazivých dnech vyplatí. Pohodlně zaplatíte termo hrnkem.

A jak clever cup funguje?

Přes mobilní aplikaci si na hrnek převedete finanční částku z účtu, čímž si nabijete svůj kredit. V aplikaci pak vidíte, kolik finančních prostředků na hrnku máte. Hrnek se chová stejně jako bezkontaktní platební karta. Platba probíhá obdobně jako při placení chytrými hodinkami nebo smartphonem. Platit jím můžete takřka kdekoliv, kde je možná bezkontaktní platba. Pořizovací cena termo hrnku je 450 Kč. V hrnku je umístěn čip, který je schopný platit díky technologii  bPay od Barclaycard.

V České republice zatím tento hrnek k dostání není. Nicméně není vyloučeno, že se k nám v budoucnu dostane. Češi si bezkontaktní platby oblíbili.

Zdroj, text/foto: businessgreen.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru