Cosplayeři pozor: Policie zabila muže, který se oblíkl jako jeho oblíbená animovaná postava

Policie v Utahu minulý týden ve středu zastřelila dvaadvacetiletého Darriena Hunta. V ruce držel falešný samurajský meč a byl oblečen tak, že vypadal jako postava Mugena z populárního anime Samurai Champloo.

Hunt byl zastřelen poté, co policie obdržela stížnosti na „podezřelého jedince“ s mečem. Policie tvrdí, že se Hunt oháněl mečem a vrhnul se proti nim, a tak jim nezbývalo nic jiného než se bránit. Huntova rodina si je ovšem jistá, že pitva určitě prokáže, že byl několikrát střelen do zad. Očití svědci ho navíc viděli před policií utíkat.

Je to už druhý cosplayer za poslední dobu

Bohužel je to už druhý takový případ za poslední dobu. Pátého srpna byl policií v Ohaiu zastřelen John Crawford. Také to prý vypadalo, že je jeho zbraň skutečná.

V obou případech policie reagovala na stížnosti od lidí, kteří si všimli osoby s podezřelým chováním. V případě Crawforda svědci prohlásili, že telefonoval a opíral se o svou pistoli, zatímco byl v obchodě. Prý nejspíš neslyšel policejní pokyny, protože telefonoval.

Mugen s nevyzpytatelným chováním

Názory svědků na Huntův případ se liší. Někteří tvrdí, že úplně klidně stál a meč ani nebyl vidět. Jiní zase říkají, že vypadal zoufale.

Postava Mugena, za kterou byl Hunt převlečený, je známá pro své nevyzpytatelné chování a velký meč. Na konci série ale tento samuraj přestane páchat násilí a odejde. Hunt už ovšem žádnou možnost odejít mít nebude.

Zdroje: The Guardian, DailyDot

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru