Copywriting z odvrácené strany zákona

Copywriting z odvrácené strany zákona

Copywriterů je na světě dost. On si totiž téměř každý, kdo je schopný dát dohromady pár vět, myslí, že by mohl být dobrým copywriterem. Je pravda, že reklamní článek dokáže sepsat téměř každý. Zaobalit ho tak, aby nebylo poznat, že je reklamní, už je jiný level. Někteří obyčejní „copíci“ přesto zvládnout zaujmout.

Také v copywritingu to funguje tak, že pokud chcete, aby si vás někdo všiml, musíte být něčím výjimeční. A tu výjimečnost dokonale zvládá Radovan Holečka, který nabízí své služby na serveru www.copywriteri.cz.

Radovan se otevřeně přiznává, že má za sebou „bohužel i bohudík“ pestrou kriminální minulost. Dokázal z toho však udělat plus a rozumně vysvětluje, že zvládá velmi dobře popsat svět odvrácené strany zákona, drog, drogové závislosti, léčby, psychických a právních problémů, života ve vazbě a slovenských mafiánských praktik. A uznejte sami, že něco takového jen tak nějaký copywriter neumí.

zaliby

Radovanovy záliby podle jeho profilu na Badoo

V hlavní roli emoce

Radovan uvádí i tři vzorové texty. Je pravda, že se v jeho odstavcích dají najít trochu zvláštně postavené věty jako například:

„A co mi tahle zkušenost dala? Velice hluboké znalosti zejména v oboru psychologie a cílené manipulace se ze mě, ačkoliv jsem životní styl změnil, stal doslova mistr.“

Faktem však zůstává, že Radovan dokáže velmi dobře popsat situace, ve kterých se běžní copywriteři prostě nevyznají. Třeba takhle píše o životě na ulici:

„Na ulici jste poprvé, nebyl/a jste grázl, takže budete ze začátku neprůbojní, o věci (i rodinné fotografie, vzpomínky) vás okradou zkušenější „kolegové“, budete první noci venku, bude vám zima, budete mít hlad (nejhorší vám připadnou vůně z restaurací a pohled jak lidi vyhazujou zbytky) a pomalu začínáte být poznat vzhledem a „vůní“…“

Uznejte sami, že to sice není jazykově a pravopisně dokonalé, ale dokáže to zacílit na čtenářovy emoce. A to je u copywritingu dost důležité.

Takže až budete někdy potřebovat text o pobytu na ulici, ve vězení nebo o psychických problémech, víte, kde Radovana hledat.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru