Dnes vyšlo 15 článků

Copywriterka zemřela po 30 hodinách práce, kterou dokumentovala na Twitteru

Copywriterka zemřela po 30 hodinách práce, kterou dokumentovala na Twitteru

Mita Diran pracovala dlouhé přesčasy a to se jí minulou neděli stalo osudným. Upadla do kómatu a zemřela. To, jak během posledních týdnů svého života málo jedla a spala a udržovala se v bdělém stavu pomocí Red Bullu, skvěle dokumentuje její účet na Twitteru.

Čtyřiadvacetiletá copywriterka z Indonésie pravidelně tweetovala o své velké pracovní zátěži. Po té, co strávila 30 hodin v kanceláři, se však zhroutila, upadla do kómatu a zemřela.

mita-diran-tweet-1

Mita Diran napsala tweet své 30 hodinové práci jen pár hodin před tím, než upadla do kómatu.

O pár hodin později zemřela.

Diran, která pracovala pro Young & Rubicam reklamní agenturu v Jakartě, často tweetovala o své hektické práci.

Čtyřiadvacetiletá žena pracovala až do úplného vyčerpání.

Čtyřiadvacetiletá žena pracovala až do úplného vyčerpání.

Něco takového jako víkendy neznala, na přítele a jiné vztahy jí nezbýval čas. Pravidelně jíst? Nepřipadalo v úvahu. Diran neměla čas na nic kromě své práce, jíž věnovala celý svůj život. A to doslova.

Vracet se vůbec ještě domů už v případě Diran kolikrát nemělo ani cenu.

Vracet se vůbec ještě domů už v případě Diran kolikrát nemělo ani cenu.

Aby vydržela tak dlouho vzhůru, pila alkohol nebo energetické nápoje.

Aby vydržela tak dlouho vzhůru, pila alkohol nebo energetické nápoje.

Zpráva o její smrti se začala rychle šířit po sociálních sítích. Všichni vyzývají své okolí, aby to nepřeháněli s přesčasy. A obzvlášť pokud jde o nějaké takové povolání jako copywriter, na kterém nezávisí lidský život.

„Je to šílené. Žádná kampaň za to nestojí,“ psal jeden dubajský uživatel Twitteru. „Neléčíme rakovinu, děláme pouze reklamu.“

Ze začátku nebylo jasné, co přesně způsobilo Mitinu smrt. Avšak některé zprávy tvrdí, že za to nakonec ani nemůže přílišné fyzické vytížení. Na vině je prý velká spotřeba energetických nápojů.

Y&R Indonesia, firma, ve které Diran pracovala, uvedla na Facebooku, že zaměstnanci pomohou s pohřbem.

„Mita byla talentovaná copywriterka s krásným úsměvem, který bude navždy zářit v našich srdcích,“ uvádí v prohlášení generální ředitel. „Je to velká ztráta a přejeme její rodině, aby v sobě navzájem v této nesmírně obtížné době našli víru a sílu.“

y-and-r-indonesia-mita-copywriter

I rodina všem vzkazuje, že by neměli přeceňovat své síly. Mnozí lidé věří, že případ s tragickým koncem aspoň upozorní na problematiku, se kterou se musela potýkat i Diran.  Je to prý skvělý příklad toho, jaký tlak je vyvíjen na pracovníky reklamních agentur. Krátké termíny jsou v jejich práci naprosto běžné, takže ani přesčasy nejsou ničím úplně ojedinělým.

Zdroje: NY daily news, Adage, Dna India

Komentáře

Nahoru