Copy: alternativa k Dropboxu

Copy: alternativa k Dropboxu

Pokud jste používali Dropbox, tak si určitě zamilujete Copy. Jedná se téměř o to samé, akorát Copy nabízí pár zajímavých věcí navíc. Jelikož se Copy teprve rozjíždí, tak nabízí zdarma 15GB do začátků a sehnat další GB není náročné.

Pokud jste zatím nepoužívali Dropbox nebo nějaký z jeho konkurentů, tak o mnoho přicházíte. Jedná se totiž o úžasné nástroje sloužící k přesunu souborů mezi kolegy, přátely, ale i mezi svými zařízeními. Tyto soubory jsou dostupné kdykoliv a kdekoliv.

Co všechno poskytuje?

  1. Máte určitý prostor na serveru daného poskytovatele služby, na který si můžete nahrávat svoje data a synchronizovat je s dalšími počítači.
  2. Máte na počítači složku, který se automaticky synchronizuje se serverem. Když tedy sem přetáhnete soubor, objeví se jak na prostoru na serveru, tak i na všech odpovídajících složkách na ostatních počítačích, kde jste k této službe přihlášeni.
  3. Taktéž můžete vytvářet individuální složky, které můžete sdílet mezi sebou a jiným uživatelem, takže nemusíte být přihlášeni na svůj účet na jejich počítači.
  4. Tyto soubory si můžete prohlížet jak na svém počítači, tak i třeba na tabletu nebo na stránkách Copy.

Hlavní výhoda: Prostor

Copy je relativně nová služba, která je stále v prvotní fázi. Nejlepší na tom je, že zatím nabízí MNOHO prostoru zdarma. Každý nový uživatel dostane 15GB a dalších 5GB za každého člověka, kterého sem přivedou přes svůj odkaz.

To znamená, že můžete získat další desítky GB jenom za to, že na tuto službu upozorníte sve kamarády třeba přes Facebook. Oproti Dropboxu, který v základu nabízí zdarma 2GB a 500MB za každého doporučeného uživatele je to velký rozdíl.

Správa souborů přes prohlížeč je jednoduchá

Správa souborů přes prohlížeč je jednoduchá

To je velmi výrazná výhoda Copy, která nemusí platit navždy. Dokonce pravděpodobně se tato služba stane placenou, nebo zdarma bude nabízet pouze zlomek toho co teď, proto je asi teď nejlepší čas na registraci.

Hlavní nevýhoda: Jedná se o nováčka

Copy nabízí mnoho prostoru, špičkovou rychlost i bezproblémovou synchronizaci na všechny operační systémy kromě Windows Phone. Má ale jednu nevýhodu. Jak jsme již psali dříve, jedná se o relativně mladou službu, která se snaží prosadit. Co když se ale neprosadí?

Tato služba nepatří do portfolia žadného gigantu typu Microsoft či Google, ani tu není několik let jako Dropbox. Kdykoliv se tedy může stát, že bude zrušena. Ale klidně může vydržet i 10 let. Je tedy na zváženou, čeho a kolik zde chcete nahrávat.

 

Pokud vás tento relativně nový konkurent Dropboxu zaujal, tak se můžete zaregistrovat třeba zde. Dostupná je verze jak pro Windows, tak i pro Linux, OS X, iOS a Android.

 

Zdroj: fstoppers.com

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru