Tisková zpráva: Coolhousing upgradoval síť, odstávka trvala pouhé minuty

V noci na 13. května upgradovala společnost Coolhousing síť ve svém datovém centru. Výměna routeru, která zajistí redundanci konektivity a další novinky pro zákazníky, proběhla bez problémů, když plánovaná odstávka konektivity trvala jen několik minut.

Upgrade sítě datového centra na Vinohradské třídě v Praze proběhl podle plánu a bez problémů. Klienti mohli zaznamenat předem ohlášený krátký výpadek konektivity kolem třetí hodiny ranní, který byl zapříčiněn upgradem operačního systému hlavních routerů. Změny v síti byly potřeba kvůli zprovoznění geograficky oddělené lokality v datovém centru Trestel umístěném v Sitel Telehouse.

Upgrade routerů a monitoring provozu Součástí vylepšení sítě byl upgrade stávajícího edge routeru Juniper MX80 a instalace dalšího routeru stejného typu, který zajišťuje redundanci routerů uvnitř sítě datového centra Coolhousingu. Nově nasazený firmware routerů podporuje modul pro pokročilý monitoring provozu v síti.

Monitoring provozu nově neprovádí routery softwarově, ale pro lepší výkon využívají specializovaný hardwarový modul. Tyto informace pomáhají zlepšit bezpečnost sítě nebo zrychlí řešení incidentů, čímž Coolhousingu umožní poskytovat ještě kvalitnější služby.

Druhá lokace a redundantní konektivita

Vylepšení sítě v datovém centru umožnilo Coolhousingu zřídit zcela pasivní 10Gbps optický spoj do Sitel Telehouse, kam společnost přesune také jednu ze svých přípojek do tuzemského peeringového uzlu NIX a odkud bude odebírat zahraniční konektivitu prostřednictvím operátora Interoute. Tím Coolhousing získá kompletní redundanci konektivity.

V případě výpadku stávající trasy z datového centra do GTS Telehouse bude provoz datového centra veden přes Sitel. V případě výpadku konektivity v Sitelu budou servery v Sitelu komunikovat přes stávající datové centrum. A konečně v případě výpadku spoje mezi datovým centrem a Sitelem bude propojení obou lokalit realizováno prostřednictvím privátní VLAN přes NIX.

V současné době technici společnosti pracují na zdokonalení monitoringu sítě s cílem co nejdříve nabídnout koncovým zákazníkům další novinky vyplývající z přítomnosti technologií Coolhousingu v Sitelu. Konkrétně bude například během několika dní zřízeno přímé napojení sítě Coolhousingu do slovenského peeringového uzlu SIX. Letošní jaro a léto budou v Coolhousingu ve znamení inovací a zkvalitňování služeb.

Více se dozvíte na stránkách datacentra Coolhousing: https://www.coolhousing.net.

Kontakt:

Jiří Dvořák, DiS.

Senior Sales Executive

https://COOLHOUSING.NET

Vinohradská 190, Praha 3

mail: jiri.dvorak@coolhousing.net

tel.: +420 775 310 929

Zdroj: ČTK/Protext

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru