Tisková zpráva: Coolhousing členem SIX a SitelIX – kvalitnější internetové spojení na Slovensko

Coolhousing, pražské datové centrum, je od začátku září 2014 nově členem slovenských peeringových uzlů SIX a SitelIX. Přímá konektivita na Slovensko nabízí všem zákazníkům datacentra rychlejší internetovou odezvu a bližší kontakt se Slovenskem. Výhodou je i to, že Coolhousing na Slovenskou konektivitu nyní pohlíží stejně jako na tuzemskou konektivitu do uzlu NIX a vztahuje k ní rovněž stejné podmínky.

Členstvím ve slovenském SIXu a SitelIXu a následnou rekonfiguraci sítě Coolhousing docílil toho, že internetová konektivita na Slovensko je nově směrována přímo do slovenských peeringových uzlů. Vzhledem k původní konektivitě směrované k našim sousedům prostřednictvím poskytovatelů zahraniční konektivity přináší rekonfigurace sítě zákazníkům napřímení, zrychlení a zkvalitnění slovenské konektivity.

Spojení na Slovensko pak Coolhousing přestává vnímat jako zahraniční konektivitu a nakládá s ním jako s tuzemským spojením do peeringového uzlu NIX.CZ.

1 Gb/s do SIX a SitelIX

V současnosti je kapacita přípojek do SIXu a SitelIXu 1 Gb/s, což bez potíží pokryje aktuální potřebu zákazníků. S řadou poskytovatelů připojených do SIX a SitelIX již Coolhousing ve skutečnosti peering realizuje v českém uzlu NIX.CZ. Z důvodu časté poptávky o slovenský trh se Coohousing rozhodl udělat pro své zákazníky další vstřícný krok a vstoupit do SIXu i SitelIXu, čímž se spojení na Slovensko co nejvíce napřímí a urychlí.

Informace o službách datacentra, novinkách z jeho provozu i novinkách ze světa IT naleznete na webu: https://www.coolhousing.net/cz

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru